Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet, niezależnie od wieku. Jest to szczególnie uporczywe w okresie letnim, kiedy eksponujemy niektóre części ciała. Niezwykle często kobiety narzekają na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go pozbyć?


Kobiety z natury posiadają o 5-8 proc. więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Jest to związane z funkcją, jaką pełni kobiecie ciało - ma za zadanie wydać na świat potomstwo. Tkanka tłuszczowa bierze udział w produkcji estrogenu i wpływa na cykl miesiączkowy. W okresie dojrzewania, kiedy ciało się zmienia, u dziewcząt to właśnie w okolicy bioder, ud i klatki piersiowej przybywa najwięcej tkanki tłuszczowej. Są to jednocześnie najtrudniejsze obszary do pozbycia się tłuszczu.


Modelowanie wewnętrznej strony ud
Proces pozbywania się tkanki tłuszczowej wymaga czasu i ciężkiej pracy. Niektóre osoby szybko poradzą sobie ze zgubieniem tłuszczu z dolnych partii ciała, podczas gdy innym zajmie to o wiele więcej czasu. Tempo chudnięcia jest indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Można jednak wspomóc ten proces i całą uwagę skupić na newralgicznym obszarze.


Odpowiednia dieta
Mówi się, że 70 proc. sukcesu w walce o utratę kilogramów stanowi zbilansowana dieta. Zaleca się spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia, w odstępach co 2-3 godziny oraz picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Odpowiednia dieta gwarantuje dostarczenie naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wypoczynku. Najlepiej w ciągu doby poświęcić 8 godzin na sen.


Aktywność fizyczna
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w procesie odchudzania, ale stanowi zaledwie 30 proc. sukcesu. Warto wprowadzić do codziennych rytuałów czas spędzony na ulubioną formę wysiłku fizycznego - rower, basen, siłownię, czy nawet spacer z psem. Aby wysmuklić dolne partie ciała najlepsze będzie połączenie ćwiczeń cardio z ćwiczeniami wzmacniającymi (wykroki, wzniosy nóg). Aktywność fizyczna jest skuteczna, ale wymaga cierpliwości i systematyczności.


Istnieją jednak metody, dzięki którym możliwe jest szybsze, nieinwazyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, nawet w tak newralgicznych obszarach, jak wewnętrzna strona ud.


Zabieg ONDA by DEKA – idealne rozwiązanie
Specjalnie z myślą o osobach borykających się z nadmiernym otłuszczeniem dolnych partii ciała, a w szczególności wewnętrznych partii ud, stworzono zaawansowane zabiegi kosmetyczne, pozwalające na uzyskanie wielu efektów estetycznych w trakcie jednego zabiegu. Innowacyjna metoda, dostępna między innymi w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA działa 3-etapowo: walczy z cellulitem, pomaga leczyć lokalne otłuszczenia oraz eliminuje zwiotczałą skórę na wybranym obszarze ciała.


Niewątpliwym atutem zabiegu ONDA by DEKA jest zastosowanie unikatowego systemu CoolWaves. Działa on na komórki tłuszczowe za pomocą innowacyjnych mikrofal. Głęboko wnikają one w skórę powodując rozbicie błon komórek docelowych, a tym samym zmniejszają objętość podskórnej tkanki tłuszczowej. Aż 80% energii użytej w tym procesie skupia się na komórkach tłuszczowych, pozostałe 20% daje bardziej powierzchowny efekt termiczny o działaniu ujędrniającym. System chłodzenia głowicy zwiększa komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Celem uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów– wyjaśnia mgr kosmetolog Mariola Maziarz.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­