Mama jak nikt inny zna potrzeby swojego dziecka. Dzięki wspólnie spędzonym chwilom kobieta doskonale wie, kiedy maluszek jest głodny, kiedy radosny, a kiedy potrzebuje czułości i przytulenia. Jednym z wielu zadań rodzica jest wspieranie dojrzewającego i kształtującego się organizmu niemowlęcia, w tym jego wrażliwego i delikatnego brzuszka. Jak troszczyć się o malucha, by zadbać o jego dobre samopoczucie i zdrowie?

  • Mama wie, kiedy dziecko jest niezadowolone, wie także, kiedy jest szczęśliwe, bo swoją radość maluch wyraża całym sobą.
  • Dla prawidłowego rozwoju organizmu, w tym pracy układu pokarmowego, niezbędna jest odpowiednia dieta. Mama powinna zadbać o kluczowe składniki w menu maluszka.
  •  W pierwszych latach życia dziecka brzuszek dojrzewa bardzo intensywnie, dlatego w tym czasie wymaga szczególnej troski.

Mama rozumie najlepiej

Po kilku miesiącach wzajemnego poznawania się z dzieckiem kobieta jak nikt inny rozpoznaje, czy maluch grymasi z głodu, z powodu zmęczenia lub czy potrzebuje przewinięcia. Dzięki instynktowi macierzyńskiemu mama doskonale zna upodobania swojego dziecka – rozpoznaje, kiedy maluch ma dobry humor, a kiedy potrzebuje przytulenia. Z każdym miesiącem kobiecie łatwiej również ocenić ile pokarmu potrzebuje mały brzuszek i kiedy jest odpowiednia pora na karmienie. Oprócz spełniania najważniejszych potrzeb rozwojowych, należy zadbać o te związane z jego poczuciem bezpieczeństwa – poprzez okazywanie mu troski, ciepła i życzliwości. Mama powinna także zacząć przyzwyczajać niemowlę do stałych pór snu. Aby maluszkowi smacznie się spało, należy regularnie wietrzyć pokój, w którym śpi, i zmieniać jego pościel. Naturalne i przepuszczające powietrze śpioszki zapewnią mu dodatkowy komfort.

 

Z miłości do małego brzuszka

Oprócz okazywanej miłości, mama nieustannie powinna troszczyć się o intensywnie dojrzewający organizm dziecka. Najlepszym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko mamy, które dzięki swojemu wyjątkowemu składowi dostarcza mu niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach. Jeśli jednak kobieta z uzasadnionych powodów nie może karmić swoim pokarmem, powinna wraz w lekarzem wybrać mleko modyfikowane, które spełni szczególne potrzeby żywieniowe rozwijającego się organizmu jej dziecka. Bebiko 2 NutriFlor+ zostało stworzone specjalnie z myślą o niemowlętach po 6. miesiącu życia. Mamy ufają i chętnie podają to mleko maluszkom, ponieważ według ich opinii zawiera składniki ważne dla rozwoju, a jego skład jest dopasowany do potrzeb delikatnego i wciąż kształtującego się organizmu malucha. Pozytywne opinie mam na temat produktu sprawiły, że marka może się pochwalić największym zaufaniem wśród polskich mam. Tak, Najwięcej Mam ufa właśnie nam![1]

 

Wsparcie maluszka to podstawa

Mama (i pozostali członkowie rodziny) może już od pierwszych miesięcy życia wspierać rozwój poznawczy i intelektualny maluszka. Im dziecko będzie starsze, tym więcej będzie okazji do różnego rodzaju zabaw kształtujących jego inteligencję i zachowanie. Oprócz wspólnie spędzanego czasu, należy zadbać o emocjonalną więź – dziecko będzie szczęśliwe, jeśli ktoś z najbliższych będzie go wspierał i towarzyszył mu w poznawaniu świata. Maluszek zdobywa swoje doświadczenia i uczy się nowych rzeczy obserwując i naśladując starszych członków rodziny. W czasie tych intensywnych zmian w życiu dziecka mama powinna zadbać o jego powtarzający się plan dnia, czyli stałe pory: karmienia, zabawy czy snu. Niezbędne są także czułe objęcia i sposób zwracania się do malucha. Bliskość miedzy mamą, a dzieckiem jest bowiem dla niego najlepszym wsparciem!

 

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt. Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

[1] Hasło oparte na opinii wyrażonej przez 84% z grupy 845 mam, które testowały mleko modyfikowane Bebiko 2 NutriFlor+ w ramach projektu realizowanego na platformie trnd.pl w dniach 20.11-12.12.2017. Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia niemowląt.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­