Marzysz o tym, by pozbyć się trwale nadmiernego owłosienia? Depilacja tradycyjną golarką czy plastrami z woskiem jest dla ciebie uciążliwa i czasochłonna? Przedstawiamy alternatywę, które pomoże ci uporać się z tym problemem!

 

Choć depilacja kojarzona jest głównie z zabiegiem zarezerwowanym dla kobiet to coraz częściej decydują się na nią również mężczyźni. Najczęściej stosuje się ją, by pozbyć się nadmiernego owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini. Co zrobić, by raz na zawsze pożegnać się z tym dokuczliwym problemem? Odpowiedzią jest depilacja laserowa - najskuteczniejsza metoda redukcji niechcianego owłosienia.


- Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej Klinice w ciągu ostatniego roku. Klienci, którzy decydują się wykonać ten zabieg, jako argument podają przede wszystkim wygodę. Dzięki odpowiednio dobranej mocy lasera znacznie redukujemy ilość owłosienia już od pierwszego zabiegu. Jednocześnie depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna, ponieważ działa powierzchniowo, nie uszkadzając struktur skóry pacjenta - tłumaczy kosmetolog Mariola Maziarz z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA.

 

Przebieg zabiegu

Depilacja laserowa jest najtrwalszą metodą usuwania owłosienia, nie niesie za sobą też skutków ubocznych. Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pacjenta przed zabiegiem wykonuje się próbę laserową oraz poddaje się analizie takie parametry jak kolor, gęstość, grubość włosa oraz  fototyp skóry.

 

Dzięki temu, że laser Palomar Vectus, który wykorzystujemy w naszej Klinice, jest wyposażony w specjalny czytnik melaniny Skintel, który automatycznie dobiera parametry dopasowując je indywidualnie do koloru skóry pacjenta, możliwe jest zastosowanie wyższych,  a przez to skuteczniejszych parametrów. Jego unikalność opiera się też na możliwości usuwania jaśniejszych barw owłosienia, takich jak rudy czy blond, z którymi nie radziły sobie lasery starszej generacji - dodaje kosmetolog Mariola Maziarz z Kliniki VESUNA.

 

Wykonanie zabiegu poprzedza oczyszczenie skóry z makijażu (w przypadku twarzy), założenie okularów chroniących oczy, przyłożenie do skóry głowicy lasera oraz urządzenia chłodzącego, minimalizującego ból.

 

Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się delikatne podrażnienie oraz zaczerwienienie, utrzymujące się do 5 dni. 4-6 tygodni po zakończeniu terapii pacjent powinien skorzystać z dodatkowej konsultacji, w trakcie której specjalista oceni efekty zabiegu i przekaże dalsze wskazania - dodaje kosmetolog Mariola Maziarz.

 

Wsparciem dla skóry będzie stosowanie specjalnych kremów łagodzących oraz odpowiednie, regularne nawilżanie, zalecane 2-3 razy dziennie. Nie zapominajmy też, że po przeprowadzeniu terapii laserowej minimum przez miesiąc powinno się bezwzględnie chronić miejsce poddawane zabiegowi przed promieniowaniem UV. Przez kilka dni należy również unikać aktywności powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych. Z tego powodu wczesna wiosna to ostatni moment, by zdecydować się na depilację laserową i zakończyć ją przed rozpoczęciem sezonu na opalanie.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­