Od października do kwietnia ilość promieni słonecznych jest znacznie niższa. Z niecierpliwością wypatrujemy wiosny, dłuższych dni i możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W jaki sposób dbać o naszą skórę, by letnie aktywności były bezpieczne, a poparzenia słoneczne nie zostały jedyną, wakacyjną pamiątką?

 

Letnia profilaktyka

Promienie słoneczne, odpowiednio dawkowane, wpływają na wydzielanie hormonów szczęścia, poprawiają samopoczucie i biorą udział w syntezie witaminy D3. Jesienią i zimą jesteśmy szczególnie narażeni na jej niedobór w organizmie. W tym czasie warto przyjmować witaminy, które wzmocnią naturalną barierę ochronną skóry. Podczas przebywania w nasłonecznionym miejscu musimy pamiętać o podstawowych metodach zabezpieczających przed negatywnymi skutkami opalania. W lecie niezbędne jest stosowanie kremów z filtrem UV. Należy pamiętać, że na takie miejsca jak nos, czoło, kark i ramiona warstwę kremu powinniśmy nakładać wyjątkowo starannie i co 2-3 godziny uzupełnić jego dawkę, a w godzinach największego promieniowania (12-15) warto schronić się w cieniu.

 

Negatywne skutki opalania

Długotrwałe przebywanie na słońcu może powodować wiele niekorzystnych zmian w wyglądzie skóry oraz jej strukturze. W ten sposób narażona na przewlekłe działanie promieni słonecznych staje się szorstka i mniej elastyczna. W efekcie zwiększa się ryzyko pojawienia się zmarszczek i przebarwień. Przestrzeganie zasad przebywania na słońcu i odpowiednia pielęgnacja pozwoli zapobiec ich powstaniu. W przypadku wystąpienia większych plam na ciele pomogą peelingi lub leczenie laserowe. Takie zabiegi warto jednak przełożyć na jesień.

 

Dodatkowe wsparcie

Latem, pocąc się, tracimy niezbędne minerały, w efekcie czego wzrasta nasze zapotrzebowanie na płyny. W tym okresie należy szczególnie pamiętać o prawidłowym nawadnianiu i pielęgnacji z zewnątrz. Maski nawilżające poprawiają kondycję organizmu,  a produkty takie jak NEAUVIA® Hydro Deluxe stanowią doskonałą kompozycję, wspomagającą biorewitalizację skóry twarzy i ciała. Luksusowa terapia nawilżająca, która działa w trzech wymiarach - nawilżania, odbudowy kolagenu i elastyny oraz ujędrniania skóry - zapewni doskonały i długotrwały efekt.

 

W odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed nadmiernym wysuszeniem pomoże też zabieg geneO, który rewitalizuje ją i rozświetla.

 

- Kąpiele słoneczne pomagają uzyskać piękną opaleniznę, ale jednocześnie niosą za sobą ryzyko wysuszenia skóry. Zabieg geneO pomaga w jej naturalnym dotlenieniu, maksymalnym wchłanianiu składników odżywczych oraz oczyszczaniu i złuszczaniu skóry. Jednocześnie pomaga również w przygotowaniu skóry do lata, regenerując matową cerę i sprawiając, że będzie ona wyglądać bardziej promiennie jeszcze przed uzyskaniem opalenizny - tłumaczy mgr kosmetolog Elżbieta Maryńczak z Kliniki VESUNA.

 

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę VESUNA wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­