Symetria w kosmosie tematem kolejnego CreativeMorningsWRO! Gościem inspirującego poranka będzie Szymon Gryś z firmy Space is More. W piątek 15 lutego spotkamy się na śniadaniu i kawie w nowym miejscu na mapie Wrocławia - Pod Ciśnieniem. Zapisy na wydarzenie ruszają w poniedziałek 11 lutego!


Szymon Gryś na co dzień zajmuje się projektami z sektora kosmicznego. Jest współzałożycielem firmy Space is More, która zaprojektowała i zbudowała symulacyjną bazę do szkolenia astronautów przyszłych misji księżycowych i marsjańskich. Nasz prelegent jest odpowiedzialny za współorganizację misji naukowych, edukacyjnych i komercyjnych.

 

Symetria ma ogromne znaczenie we wszystkich aspektach życia, także w kosmosie. Dlatego też tym razem podczas spotkania CreativeMorningsWRO 15 lutego uniesiemy się ponad atmosferę ziemską. Szymon Gryś zinterpretuje globalny temat z perspektywy swoich kosmicznych i naukowych doświadczeń. Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na naszej stronie www.creativemornings.com/cities/wro w poniedziałek 11 lutego o godzinie 11:00.

 

Pod Ciśnienie: nowa strefa inspiracji

W tym miesiącu spotkamy się w Pod Ciśnieniem przy ul. Sudeckiej 96. To nowoczesny popup space w zabytkowym budynku we Wrocławiu, gdzie każdy może znaleźć dla siebie miejsce. Pod Ciśnieniem udostępnia przestrzeń do pracy i spotkań, a przede wszystkim do poznawania ludzi różnych specjalności. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie społeczności, w której wymiana doświadczeń i nowe znajomości będą inspirować i rozwijać. Co ciekawe, Pod Ciśnieniem to projekt, który będzie trwał tylko do 2021 r. Po tym okresie jego twórcy planują w tym miejscu stworzyć coś zupełnie nowego.

 

Wrocławskie kreatywne poranki

Wrocław jako jedyne miasto w Polsce jest częścią globalnej społeczności CreativeMornings. Obecnie jest już 196 miejsc na świecie, gdzie można dołączyć do tej kreatywnej inicjatywy. CreativeMorningsWRO zrzesza osoby otwarte na nowe doświadczenia i znajomości. Za każdym razem spotkania odbywają się w innymi miejscu. Uczestnicy mogą lepiej poznać to piękne miasto i ludzi, którzy je tworzą. Ciekawe prelekcje i pyszne śniadania dodadzą każdemu inspiracji i energii potrzebnej do rozpoczęcia kolejnego dnia.

 

Śniadanie przygotowane przez partnerów CreativeMorningsWRO zostanie urozmaicone miodem od Miód Wasiaka, rodzinnej firmy zajmującej się pszczelarstwem. Dodatkowo z okazji Walentynek na uczestników będzie czekała mała niespodzianka od naszej prelegentki psycholog Aleksandry Mroczko.

 

Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym, budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.

 

Agenda na 15 lutego 2019 (piątek):

  • 08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
  • 09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
  • 09:10 – 09:30 – prelekcja Szymona Grysia
  • 09:30 – 10:00 – pytania od publiczności, rozstrzygnięcie konkursu i zakończenie.

Miejsce: Pod Ciśnieniem przy ul. Sudeckiej 96  Wrocław (http://podcisnieniem.pl)

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/237313580506772/

 

Wspierać nas będą: Dobry Materiał, Etno Café, Piernik Wrocławski, w kontakcie, Miód Wasiaka, Chleboteka ze swoją Kawoszką — wypiekiem dedykowanym CreativeMorningsWRO, a także Grzegorz Stadnik oraz Zamów jotpegie.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Akademickie Radio LUZ, Gazeta Wyborcza – Wrocław, Kampus TV, TuWroclaw.com, TVP Kultura, Wroclaw.pl.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­