Czas poprzedzający menopauzę nazywany jest okresem perimenopauzy. Wówczas większość kobiet zauważa u siebie niektóre objawy zmian hormonalnych, które wywołują uderzenia gorąca, zmiany nastrojów, bezsenność, zmęczenie. Objawy te są początkowo nieregularne, a okres perimenopauzy średnio może trwać do około dwóch lat. Następnie dochodzi do stopniowego spadku produkcji żeńskich hormonów płciowych (estrogenów), stopniowego zaniku owulacji i całkowitego zaniku miesiączkowania. Rozpoczyna się etap klimakterium.

 

To zachwianie gospodarki hormonalnej wiąże się zwykle z pojawieniem się nieprzyjemnych symptomów, które odbijają się zarówno na kondycji psychicznej, jak i fizycznej kobiety.

 

Do najczęstszych dolegliwości z jakimi zmaga się kobieta w okresie menopauzy należą: uderzenia gorąca, zwiększona potliwość. Do tego bardzo często dochodzi towarzyszące kobiecie uczucie niepokoju i lęku, rozdrażnienie, zaburzenie koncentracji, bóle mięśni i głowy. Kobiety w okresie menopauzy borykają się z problemem częstego oddawania moczu, kołataniem serca, trudnościami z zasypianiem oraz przewlekłym zmęczeniem.

 

Mimo, że estrogeny mogą być wytwarzane tylko w ludzkim organizmie, w środowisku naturalnym istnieją substancje będące ich odpowiednikiem - są to fitoestrogeny. Związki te wykazują podobieństwo do receptorów estrogenowych, dzięki czemu działają jak hormony kobiece. Do grupy fitoestrogenów należą, między innymi, lignany lniane pochodzące z lnu oraz 8-prenylnaringenina (8-PN), którą odnajdziemy w szyszkach chmielu.

 

Te dwie substancje stanowią podstawę preparatów dedykowanych kobietom zmagającym się z negatywnymi skutkami menopauzy. Dlaczego suplementacja w okresie menopauzy jest tak ważna? Stosowanie suplementów diety bogatych w fitoestrogeny pomaga wyregulować procesy fizjologiczne zależne od estrogenu, które zachodzą w kobiecym organizmie. Tym samym składniki te, wspierając funkcjonowanie gospodarki hormonalnej, minimalizują uciążliwe objawy menopauzy i poprawiają jakość życia.

 

Ligunin Termostop to suplement diety polecany kobietom w okresie klimakterium, bazujący na dwóch standaryzowanych składnikach - ekstrakcie z nasion lnu oraz ekstrakcie z szyszek chmielu.

 

Lignany lniane pomagają wyrównać poziom hormonów, łagodząc najbardziej uciążliwe dolegliwości menopauzy. Oprócz tego chronią przed cukrzycą, osteoporozą czy zaburzeniami układu krążenia.

 

Szyszki chmielu, łagodzą z kolei objawy klimakterium, takie jak uderzenia gorąca i nadmierna potliwość oraz wykazują właściwości przeciwutleniające i antyoksydacyjne.

 

Ligunin Termostop to naturalny i bezpieczny preparat o szczególnej skuteczności w walce z menopauzalnymi uderzeniami gorąca.

 

Więcej informacji o produkcie na stronie www.stopmenopauzie.pl.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­