Twoja twarz traci objętość i młodzieńczy kontur? Chciałabyś wymodelować jej owal, ale obawiasz się efektów ubocznych zabiegów chirurgicznych? Podpowiadamy, w jaki sposób poprawić kontury twarzy bez użycia skalpela!

 

W wyniku odchudzania czy starzenia nasza twarz traci dawny owal i staje się mniej jędrna. Jest to szczególnie dostrzegalne w okolicach nosa i warg, na policzkach, podbródku czy w kącikach ust. W jaki sposób nadać skórze twarzy młodszy wygląd bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym?

 

Odpowiednia pielęgnacja

Wraz z wiekiem skóra na twarzy zaczyna opadać, a jej kontury zanikają. W efekcie tracimy młodzieńcze rysy. Aby opóźnić ten proces warto zadbać o odpowiednią pielęgnacją skóry. Pomogą w tym specjalne kremy i serum do twarzy, wzbogacone o kwas hialuronowy, aminokwasy czy witaminę C. Preparaty te stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym poprawiają jej elastyczność. Wsparciem będę też nawilżające peelingi kosmetyczne oraz codzienny masaż twarzy, który poprawi owal i będzie elementem kuracji przeciwzmarszczkowej. Dzięki tym zabiegom efekty starzenia staną się mniej dostrzegalne.

 

Ćwiczenia mięśni twarzy

W utrzymaniu młodzieńczych rysów pomoże też prosty trening mięśni szyi oraz dolnych części twarzy. Jak w przypadku każdych ćwiczeń, podstawą skuteczności jest regularność. Ćwiczenia nie są czasochłonne, a ich codzienne powtarzanie pomoże w osiągnięciu trwałych efektów. Facefitness jest w stanie widocznie ujędrnić skórę oraz podkreślić owal twarzy - podnieść kąciki oczu i ust, opadające policzki czy zniwelować drugi podbródek. Aby utrzymać efekty, systematyczne ćwiczenia należy połączyć z codzienną pielęgnacją, której podstawą będą zabiegi złuszczające naskórek oraz nawilżające skórę twarzy.

 

Konturowanie

W podkreśleniu owalu twarzy pomoże też domowa kosmetyczka i jej standardowe wyposażenie. Podstawą podkreślania owalu są pędzle. Umożliwiają one odpowiednie konturowanie twarzy, a tym samym ukrywanie naszych mankamentów. By osiągnąć widoczny efekt, konieczne są dostosowane do rodzaju i koloru cery kosmetyki, między innymi podkład, róż czy bronzer. Mankamenty pomoże ukryć również odpowiednia fryzura, dostosowana do rodzaju twarzy. Jest to jednak rozwiązanie doraźne, które nie rozwiązuje problemu, a jedynie pomaga w jego tymczasowym zamaskowaniu.

 

Wolumetria w służbie kosmetologii

Utrata pierwotnego owalu twarzy to największa bolączka osób po 40, które muszą zmagać się z utratą młodzieńczego wyglądu i jędrności skóry. W uzyskaniu szybkich i trwałych efektów pomoże wolumetria, pozwalająca na jednoczesny lifting, wypełnienie ubytków w objętości twarzy,  korektę policzków, podbródka czy wypełnianie “doliny łez”.

 

Sekretem skuteczności zabiegu wolumetrycznego JUVEDERM VOLUMA jest kwas hialuronowy, w postaci jednolitego, dużo gęstszego od standardowych wypełniaczy żelu, aplikowany przez lekarza głęboko pod skórę. Sam zabieg trwa około 30 minut, a na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ są dostrzegalne zaraz po jego przeprowadzeniu. Zabieg ten sprawdza się przy większym obszarze twarzy - kiedy zależy nam na poprawie całego konturu, a nie tylko wygładzeniu drobnych zmarszczek czy korekcie kształtu ust - tłumaczy lek. Agnieszka Drożniak z Kliniki Vesuna.

 

Nowoczesny lifting

Długotrwałe efekty przynoszą również zabiegi z wykorzystaniem specjalnych, rozpuszczalne nici. Szczególną popularnością cieszą się nici liftingujące Barb 4D Croma. Zostały one wyposażone w system mikroskopijnych haczyków, gęsto rozłożonych wokół nici, które po wprowadzeniu pod skórę wywołują efekt liftingu. Z kolei polidoksanon, z którego wykonana jest nić ma dodatkowe działanie nawilżające. Nici są aplikowane w tkankę podskórną specjalnymi, cienkimi kaniulami, więc nie ma konieczności nacinania skóry.  Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W jego wyniku następuje poprawienie konturu twarzy oraz widoczna redukcja zmarszczek, utrzymujące się nawet do 24 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­