Optoma wprowadziła do oferty projektor, który pozwoli na stworzenie namiastki kina nawet w kawalerce. Technologia ultrakrótkiego rzutu sprawia, że Optoma HD31UST wyświetli na ścianie obraz o przekątnej 100 cali z odległości mniejszej niż pół metra. Projektor sprawdzi się m.in. przy oglądaniu filmów, seriali oraz sportu na żywo.

 

Wielkie kino nawet w małym pokoju

Optoma HD31UST daje możliwość adaptacji każdej, także mocno ograniczonej przestrzeni do potrzeb kina domowego. Projektor nie wymaga skomplikowanej instalacji, jest prosty w obsłudze i wystarczająco jasny (3400 ANSI lumenów), by można go wykorzystać w warunkach mieszkania w bloku bez konieczności dodatkowego zaciemniania pokoju.


Zastosowana tu technologia ultrakrótkiego rzutu eliminuje problem cieni na ekranie, gdyż projektor można ustawić na szafce pod telewizor. Optymalna i możliwa do osiągnięcia w takich warunkach przekątna ekranu wynosi od 80 do 100 cali (od 2,03 do 2,54 metra). Projektor wyświetla obraz o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z odzwierciedleniem gamy kolorów Rec. 709 – reprodukcja barw kinowych oraz ich nasycenie są zawsze zgodne z intencjami reżysera. Żywotność lampy modelu HD31UST w trybie eco+ to 15 000 godzin.


Korekcja trapezowa w pionie i poziomie oraz możliwość niezależnej regulacji każdego z narożników pozwalają na użycie projektora tam, gdzie nie mamy do dyspozycji ekranu projekcyjnego. Przykładowo, nadaje się on do wykorzystania w kinie letnim.


Specyfikacja techniczna

Duża uniwersalność i łatwa konfiguracja to kolejne mocne strony projektora Optoma HD31UST. Wyposażony jest m.in. w dwa złącza HDMI 1.4, co pozwala na niezależne podłączenie do niego dwóch źródeł obrazu. Jest też lżejszy i bardziej kompaktowy od poprzedniej generacji projektorów ultrakrótkiego rzutu – waży zaledwie 3,9 kg przy wymiarach 343 x 383 x 112 mm.

 

Obecność dwóch złączy HDMI oraz dwóch portów USB pozwala na stosunkowo łatwe dodanie do projektora modułu Wi-Fi oraz funkcjonalności smart TV – w tym celu wystarczy podłączyć do niego przystawkę klasy Google Chromecast™ lub Apple TV™. Model HD31UST współpracuje również z modułem Optoma WHD200, który pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu w warunkach domowych, np. z komputera lub odtwarzacza Blu-ray. Projektor ma wbudowany głośnik o mocy 16 W.


Cena i dostępność

Projektor Optoma HD31UST jest już dostępny w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją producenta oraz roczną (lub 1000 godzin) na źródło światła. Sugerowana cena detaliczna modelu HD31UST w Polsce wynosi 5290 złotych.

 

Optoma HD31UST – kluczowe cechy:

  • rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli);
  • duża jasność (3400 ANSI lumenów), pozwalająca na projekcję w każdych warunkach;
  • projekcja w systemie ultrakrótkiego rzutu (UST), idealna w sytuacji, gdy projektor jest wykorzystywany w niewielkich przestrzeniach (np. kawalerka);
  • wygoda instalacji – liczne opcje łączności, pionowa i pozioma korekcja trapezu, indywidualne ustawienie geometrii rogów obrazu;
  • zgodność z adapterami HDMI, jak Google Chromecast™, Amazon Fire™ i Apple TV™;
  • wsparcie dla WHD200 – nadajnika, który pozwala bezprzewodowo podłączyć projektor np. do konsoli lub odtwarzacza Blu-ray;
  • wbudowany głośnik 16W.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­