Do oferty marki Roccat dołączyły trzy klawiatury: Vulcan 120/121/122 AIMO, które potrafią sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających graczy. To wszystko za sprawą połączenia technicznej innowacji, solidności wykonania, podświetlenia AIMO, a także faktu, że w klawiaturach zastosowano przełączniki Titan, które zaprojektowano specjalnie z myślą o nich.

 

Najnowsze mechaniczne klawiatury to pierwsze urządzenia w ofercie marki ROCCAT z autorskimi, zaprojektowanymi od podstaw przełącznikami Titan. Stworzono je z myślą o graczach, szukających wyczuwalnego i szybkiego działania klawiszy. Zostały zaprojektowane, aby tchnąć nieco życia i innowacji w skostniały świat technologii przełączników mechanicznych. Punkt aktywacji jest cichy i wyczuwalny - w przypadku modeli Vulcan 120 i 122 AIMO na poziomie 1,8 mm i wysokości naciśnięcia na 3,6 mm, a w przypadku Vulcan 121 AIMO odpowiednio 1,4 mm i 3,6 mm. Każdy przełącznik zawiera specjalną obudowę, która zmniejsza jego drganie podczas naciśnięcia. Przełączniki zbudowano tak, aby minimalizować kontakt przy odbiciu, co pozwala oprogramowaniu o 20 proc., a w przypadku modelu Vulcan 121 AIMO nawet o 30 proc. szybciej wykrywać naciśnięcie.

 

Szybkość i precyzja w cenie

Klawiatury Vulcan mogą się też pochwalić ultralekkimi, o 50 proc. lżejszymi niż zwykłe nakładkami na klawisze. To wszystko sprawia, że każde naciśnięcie jest szybkie i precyzyjne. Urządzenia zostały wyposażone w potężny system podświetlenia AIMO, opierający się na trwałych diodach LED i przezroczystych obudowach przełączników, które równomiernie rozkładają oświetlenie. System żywego światła można konfigurować oddzielnie dla każdego klawisza w 16,8 mln kolorów lub charakterystycznym dla marki ROCCAT błękicie.

 

 

Warto dodać, że AIMO jest jednocześnie systemem oświetlenia i swoistym ekosystemem, którego użyteczność wzrasta wraz z liczbą podłączonych urządzeń AIMO. System organicznie reaguje na sytuację i wyświetla najwyższej jakości efekty świetlne bez potrzeby konfiguracji.

 

Siła niemieckiego wzornictwa i inżynierii
Nie można pozostać obojętnym także na nowoczesny i stylowy design urządzeń. Modele Vulcan 120 i 121 AIMO dostępne są w czarnym kolorze obudowy, natomiast Vulcan 121 AIMO w białym. Metalowa płyta wzmacnia klawiatury i chroni je przed wstrząsami, a klawisze są tak skonstruowane, żeby nie osiadał na nich kurz. Odłączana podpórka pod nadgarstki i płaski, bardzo niski profil znacząco poprawiają ergonomię i wygodę użytkowania nawet podczas długich sesji.

 

Najnowsze klawiatury Roccat Vulcan 120/121/122 AIMO opracowano z pasją i w oparciu o zalety niemieckiego wzornictwa i inżynierii, dając narzędzia do gier, które pozwalają poczuć precyzję już od pierwszego dotknięcia.

 

Niewiążąca cena sprzedaży klawiatur: ok. 159,99 EUR

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: https://pl.roccat.org/

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­