Od przejęcia przez Samsung firmy Harman International w marcu 2017 r. firmy współpracują w zakresie produktów mobilnych, w tym słuchawek AKG dołączanych do niektórych telefonów Samsung oraz dźwięku w tabletach, jak również profesjonalnych rozwiązań dla kin JBL Professional.

 

Soundbary HW-N950 i HW-N850 to pierwszy duży projekt opracowany wspólnie przez Samsung i Harman Kadron w ramach kategorii premium. Dzięki wysokiej jakości audio potwierdzonej przez Harman Kardon użytkownicy mogą cieszyć się wciągającym i bogatym trójwymiarowym brzmieniem generowanym za sprawą zarówno opracowanej przez DTS technologii DTS:X, jak i Dolby Atmos.

 

– Nasza współpraca z firmą Harman Kardon, która od 65 lat utrzymuje pozycję lidera w branży audio, to ogromny krok naprzód. Dzięki niej użytkownicy będą mogli korzystać z połączenia najwyższej jakości dźwięku z nowoczesnym wzornictwem. To prawdziwie zwycięskie połączenie – powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

 

HW-N950 i HW-N850 sprawią, że użytkownicy bez wychodzenia z domu poczują się jak w kinie. Realistyczny efekt dźwięku przestrzennego osiągnięto za sprawą technologii Dolby Atmos i DTS:X oraz kierujących dźwięk w górę i na boki głośników, które naturalnie „przenoszą” go ponad słuchaczy i wokół nich. Soundbar HW-N950 został wyposażony w jednostkę główną, bezprzewodowy subwoofer oraz dwa tylne bezprzewodowe głośniki, co zapewnia niezwykle wciągające przestrzenne wrażenia audio. Ponadto oferuje liczbę kanałów 7.1.4, jedną z najwyższych z dostępnych obecnie w soundbarach. Z kolei HW-N850, który jest nieco uproszczoną wersją modelu HW-N950, odtwarza dźwięk w formacje 5.1.2 i składa się z głośnika głównego i niskotonowego.

 

Firma Harman Kardon przetestowała produkty i przyznała im certyfikaty, stosując podejście zarówno obiektywne, jak i subiektywne. Testy obiektywne przeprowadzono w komorze bezechowej oraz w symulowanym otoczeniu domowym, natomiast testy subiektywne polegały na przesłuchiwaniu i ocenie różnych formatów audio i gatunków muzycznych. Testy mają na celu zapewnienie, że produkty spełniają standardy jakościowe i wydajnościowe firmy Harman Kardon.

 

– Samsung to jeden z globalnych liderów w dziedzinie soundbarów i jesteśmy niezwykle dumni, że wybrał właśnie firmę HARMAN, by udoskonaliła jakość audio i odegrała kluczową rolę w rozwoju oferty soundbarów klasy premium – powiedział Dave Rogers, prezes ds. konsumenckiego audio w HARMAN. – Współpraca z Samsung, jedną z najbardziej podziwianych marek na świecie, poszerzy zasięg i zwiększy atrakcyjność Harman Kardon oraz pomoże nam rozwijać działalność w ramach innych markowych rozwiązań audio, zarówno konsumenckich, jak i samochodowych.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak
Śledź nas na Google News: https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMLGzlQswgperAw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Kod antyspamowy Odśwież

­