Netatmo – jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu – wprowadza do sprzedaży Inteligentny Alarm Domowy. Urządzenie zwiększa bezpieczeństwo posesji dzięki głośnej syrenie oraz funkcji odtwarzania dźwięków odstraszających włamywaczy.

 

Wypłoszyć włamywacza

Inteligentny Alarm Domowy od Netatmo współpracuje z kamerą oraz czujnikami okien i drzwi producenta, które razem tworzą kompletny system bezpieczeństwa. Gdy kamera dostrzeże intruza lub czujniki wykryją ruch, urządzenie uruchomi donośną, odstraszającą syrenę o głośności 110 decybeli.

 

Właściciel alarmu otrzyma również natychmiastowe powiadomienie i nagranie ze zdarzenia na swojego smartfona. Dzięki temu będzie mógł szybko zawiadomić policję, będąc z dala od domu.

 

 

Inteligentny Alarm Domowy Netatmo wyposażono w przydatną funkcję odtwarzania dźwięków imitujących obecność domowników. Pochodzące z domu odgłosy zwiększają szansę, że złodziej zrezygnuje z włamania. Przykładowe dźwięki dostępne w alarmie to szum odkurzacza, płacz dziecka oraz szczekanie psa.

 

Prosta instalacja i indywidualne ustawienia

Instalacja alarmu jest bardzo prosta i można ją wykonać samodzielnie. Urządzenie może być zasilane zarówno bateriami, jak i poprzez podpięcie do gniazdka. Użytkownik ma więc dużą swobodę w wybraniu miejsca na alarm. Można go przymocować zarówno do ściany czy też sufitu, jak i postawić na półce lub meblach.

 

Konfiguracji urządzenia zajmuje kilka minut i dokonuje się jej w aplikacji Netatmo Security. Użytkownik może w niej m.in. wybrać, jakie konkretne zdarzenia wykryte przez kamerę lub czujniki mają wyzwalać alarm. Urządzenie można także skonfigurować tak, by aktywowało się, gdy wszyscy mieszkańcy wyjdą z domu i dezaktywowało, gdy kamera wykryje powrót znanej osoby.

 

 

Inteligentny Alarm Domowy działa wyłącznie w połączeniu z Inteligentną Kamerą Domową Netatmo. Jeden alarm można sparować z jedną kamerą.

 

Cena i dostępność w sklepie netatmo.com

Cena Inteligentnego Alarmu Domowego w sklepie netatmo.com wynosi 349,99 zł.

Aplikacja Netatmo Security jest dostępna za darmo i działa na urządzeniach z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android 5.0 i nowszym. Aplikację można również uruchomić na PC z systemem Windows oraz na komputerach Mac.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­