FIDE Online Arena – platforma gry w szachy online, wprowadzona przez FIDE (Federation Internationale des Echecs) oraz World Chess – zapewni milionom graczy na całym świecie możliwość uzyskania oficjalnych tytułów międzynarodowego mistrza oraz arcymistrza online nadanych przez FIDE. O bezpieczeństwo platformy zadba firma Kaspersky, która tym razem wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem świat gier online.


Szachy, jedna z najstarszych gier na świecie, zyskały znaczącą popularność w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ze względu na możliwość grania online szachy stanowiły jedyny sport, w którym rozgrywki nie musiały zostać wstrzymane z powodu lockdownu. Celem nowej platformy gier, FIDE Online Arena, jest rozszerzenie społeczności szachowej poprzez zapewnienie graczom online możliwości uzyskania oficjalnych ocen i tytułów przyznawanych przez FIDE, łącznie z tytułem arcymistrza online. Jest to zdecydowany przełom, ponieważ dostęp do profesjonalnych szachów zarezerwowany był dotychczas dla wybranej grupy zawodników, którzy mogli pozwolić sobie na wysokiej klasy instruktorów szachowych oraz udział w oficjalnych zawodach, mimo że jest to sport, w którym większość rozgrywek odbywa się online.

 

Jako oficjalny partner Mistrzostw Świata w Szachach organizowanych przez FIDE firma Kaspersky zapewnia również kompleksową ochronę uruchomionej niedawno platformy gier. W pierwszej kolejności zespół z firmy Kaspersky przeprowadził ocenę platformy FIDE Online Arena pod kątem bezpieczeństwa w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów z zabezpieczeniami na stronie internetowej i opracował listę zaleceń w zakresie usprawnienia platformy oraz bezpieczeństwa użytkowników. Ponadto Kaspersky chroni platformę przed atakami DDoS, analizując obciążenie strony internetowej za pomocą różnych technik, które pomagają w porę wykryć atak i wykorzystują mechanizmy filtrowania ruchu. W efekcie, nawet jeśli będzie miał miejsce atak, wszyscy użytkownicy zachowają stały dostęp do platformy.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak
Śledź nas na Google News: https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMLGzlQswgperAw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Kod antyspamowy Odśwież

­