Firma Kaspersky wprowadza nowe rozwiązanie – Kaspersky Smart Home Security – które pomoże operatorom telekomunikacyjnym odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na ochronę urządzeń używanych w inteligentnych domach. Produkt zapewnia wszechstronną ochronę przed szerokim wachlarzem potencjalnych zagrożeń – awariami urządzeń, atakami cyberprzestępczymi, podsłuchiwaniem, podglądaniem itp. Rozwiązanie jest instalowane na routerze przez operatora telekomunikacyjnego, a użytkownik musi jedynie pobrać aplikację na smartfon, aby kontrolować i monitorować bezpieczeństwo swoich urządzeń.


Pojedyncze inteligentne urządzenia są obecnie coraz częściej zastępowane połączonym ekosystemem złożonym z kilku gadżetów sieciowych. Rynek urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) w 2020 r. odnotował wzrost na poziomie 23,1%. Trend ten podkreśla potrzebę zapewnienia wszechstronnej ochrony temu ekosystemowi przed szerokim wachlarzem zagrożeń. Potwierdza to badanie, z którego wynika, że liczba cyberataków na urządzenia połączone z internetem wzrosła dwukrotnie od ubiegłego roku (z 16,17% do 32,72%). Z kolei raport firmy Kaspersky pokazuje1, że większość użytkowników (89%) obawia się o bezpieczeństwo swoich urządzeń.

 

Nowy produkt łączy kilka kluczowych aspektów cyberbezpieczeństwa, w tym ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, ukrytym monitoringiem czy kontrolą internetową. W ramach kontroli włamań rozwiązanie oferuje antywirusowe skanowanie plików, blokowanie ataków siłowych prowadzących do łamania haseł, sprawdzanie podejrzanych adresów URL, jak również monitorowanie portów i protokołów internetowych.

 

Zestaw narzędzi do kontroli bezpieczeństwa pozwala klientom monitorować i ustawiać poziom bezpieczeństwa systemu i urządzeń. Produkt powiadamia użytkownika o zbyt słabych hasłach do urządzeń i pomoże wybrać w utworzeniu nowych. Oferuje również sprawdzanie protokołów internetowych oraz podatnych na ataki portów internetowych.

 

Ponadto Kaspersky Smart Home Security pozwala rodzicom ustawić ograniczenia dotyczące korzystania z internetu przez dzieci, np. uniemożliwiając im łączenie się z internetem w nocy lub o innej niewłaściwej porze oraz odwiedzanie niewłaściwych stron internetowych.

 

1 Dane statystyczne zostały uzyskane dla pierwszej połowy 2020 r. w wyniku badania obejmującego klientów z siedmiu państw stanowiących użytkowników urządzeń stosowanych w inteligentnym domu.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak
Śledź nas na Google News: https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMLGzlQswgperAw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

­
Ciasteczka
Portal Klapka.pl używa ciasteczek i podobnych technologii w celu świadczenia usług. Korzystając z nich zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.