Twórcy aplikacji RFBenchmark opublikowali comiesięczny Ranking Operatorów Komórkowych w Polsce prezentujący jakość świadczonych usług i oferowaną prędkość Internetu mobilnego.

 

Użytkownicy aplikacji do pomiaru szybkości internetu mobilnego RFBenchmark wykonali w grudniu 2017 roku 25068 pomiarów. Zdecydowana większość pomiarów (72,77%) została wykonanych dla sieci 4G. Najczęściej pomiary dotyczyły sieci Play (32,53%). Drugim najpopularniejszym operatorem był Plus (29,84%). Trzecie miejsce na podium zdobyło Orange (23,13%), a stawkę zamknął T-Mobile z wynikiem 14,5%.

 

W Rankingu Operatorów Komórkowych w grudniu 2017 z dobrej strony pokazała się sieć Orange. Jej użytkownicy mogli cieszyć się najszybszą średnią prędkością pobieranych danych. Abonenci Orange mogli ściągać pliki ze średnią szybkością 22,68 Mbps. W kategorii średniej szybkości wysyłanych danych zwyciężył Plus (9,6 Mbps), a najmniejszą wartością ping może pochwalić się Orange (39,64 ms). Pełny raport dostępny jest na stronie RFBenchmark.pl

 

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak
Śledź nas na Google News: https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMLGzlQswgperAw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Komentarze  

sandra 1 +1 sandra
Miałam kiedyś internet z Tmobile i było ciężko... Teraz jestem w Virgin Mobile i jak dotąd wszystko śmiga bez zarzutu, nie ma żadnych przestojów... No a co jeszcze działa na korzyść tego wszystkiego to cena, bo za 10 GB z nielimitowanymi smsami i rozmowami płacę tylko 29zł miesięcznie. Jak dla mnie to się opłaca
2018-01-21 09:52 Zgłoś administratorowi
­
Ciasteczka
Portal Klapka.pl używa ciasteczek i podobnych technologii w celu świadczenia usług. Korzystając z nich zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.