Dziś świętujemy wspólnie z Blizzardem! Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II Battle.net Edition z dodatkiem Beyond the Dark Portal właśnie wylądowały na GOG.COM. Gracze mogą odkryć na nowo tytuły, które dały początek całemu uniwersum. Gry są dostępne w wersji cyfrowej, po raz pierwszy bez zabezpieczeń DRM, wyłącznie u nas!

 

W Warcraft: Orcs & Humans gracze przeniosą się w czasy pierwszej wojny o Azeroth. Będą musieli wybrać jedną ze stron i zbudować armię ludzi lub orków, by zniszczyć siły swojego wroga. Warcraft II wraz z dodatkiem umożliwia walkę na morzu dzięki licznym jednostkom pływającym oraz wprowadza więcej ras, z których składają się Przymierze i Horda. Do ludzi i orków dołączają w tej grze między innymi elfy, trolle i krasnoludy. 

 

Wersję gry Warcraft: Orcs & Humans dostępną na GOG.COM zoptymalizowano tak, aby działała na współczesnych systemach operacyjnych. Tymczasem gracze, którzy kupią Warcraft II na GOG.COM, otrzymają dwie wersje. Pierwsza jest wzbogacona o obsługę wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i tryb wieloosobowy w sieci lokalnej, a druga to wersja klasyczna ze swojego okresu, z oryginalną grafiką SVGA i dobieraniem graczy z pierwotnej wersji serwisu sieciowego Battle.net.

 

Chcesz zobaczyć, gdzie to wszystko się zaczęło? Warcraft: Orcs & Humans na systemy Windows i Mac oraz Warcraft II Battle.net Edition na systemy Windows są już dostępne na GOG.COM – odpowiednio za 19,99 PLN i 34,99 PLN! W cenie 51,99 PLN można też kupić Warcraft Bundle zawierający obie gry.


I jeszcze ciekawostka, chociaż dla Was może wcale nie!
Nie wiem, czy wiecie, ale w Warcrafcie 2 bardzo prosto można podmienić pliki audio na nagrane przez siebie. Wystarczy przygotować je w formacie .wav i zamienić z odpowiednimi plikami w folderze gry o nazwie GameSFX (są w nim podfoldery odpowiadające poszczególnym jednostkom). Trzeba wrzucić plik w miejsce oryginalnego i go nadpisać, więc zmodyfikowane pliki muszą mieć takie same nazwy. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 100 kB. Tu znajdziecie listę tekstów: https://wow.gamepedia.com/Quotes_of_Warcraft_II. Just saying ;)

 

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­