Optoma wprowadziła do Polski nową serię projektorów ultrakrótkiego rzutu, które mogą wyświetlać obraz o przekątnej 100 cali z bardzo bliskiej odległości. Projektory DH330UST, DW330UST oraz DX330UST wyróżniają się wysoką jasnością oraz kompaktowymi rozmiarami. Dedykowane są głównie do sal konferencyjnych, szkolnych i auli wykładowych.


Stworzone do niewielkich pomieszczeń

Projektory z serii 330UST wykorzystują lampę o mocy 240 W i jasności do 3500 ANSI lumenów, dzięki czemu nadają się do prowadzenia prezentacji również przy świetle dziennym. Technologia DLP pozwala na osiągnięcie ostrego obrazu, z mocnym kontrastem i nasyconymi kolorami. W zależności od wybranego modelu projektory Optoma pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczościach: DH330UST – Full HD (1920 x 1080 pikseli), DW330UST – WXGA (1280 x 800 pikseli), DX330UST – XGA (1024 x 768 pikseli).


Zastosowany tu ultrakrótki rzut (UST) daje użytkownikowi dużą elastyczność, gdyż każdy z nowych projektorów może zostać ustawiony blisko ściany lub ekranu projekcyjnego. Do osiągnięcia przekątnej 100 cali wystarczy dystans mniejszy niż 0,5 m. Urządzenia z serii 330UST są w stanie zastąpić telewizor w niewielkich salach konferencyjnych, gdzie instalacja klasycznego projektora nie jest możliwa. Sprawdzą się również w placówkach edukacyjnych - zarówno w roli projektorów stacjonarnych, jak i przenośnych. Technologia ultrakrótkiego rzutu eliminuje także ryzyko przypadkowego zasłonięcia ekranu przez osobę prowadzącą prezentację, pozwalając choćby na swobodne korzystanie z umieszczonego w pilocie wskaźnika laserowego.


Wszystkie trzy modele wyposażone są w zaawansowaną regulację parametrów obrazu – pionową i poziomą korekcję trapezową oraz możliwość ustawienia geometrii dla każdego narożnika. Możliwa jest szybka kalibracja projektora w sytuacji, gdy trzeba go przenieść i rozstawić w nowym miejscu. Waga urządzeń z serii 330UST nie przekracza 3,9 kg przy kompaktowych wymiarach: 343 x 383 x 112 mm.


Duża uniwersalność

Oprócz tradycyjnych metod podłączania poprzez złącza HDMI lub VGA, projektory wspierają wyświetlanie obrazu poprzez sieć lokalną lub poprzez złącze USB – bezpośrednio z laptopa, za pomocą jednego kabla. Wbudowana przeglądarka plików Office, PDF oraz JPEG umożliwia prezentację materiałów zapisanych na nośniku USB.

 

Po zaopatrzeniu się w opcjonalny adapter Wi-Fi nowe projektory ultrakrótkiego rzutu marki Optoma mogą również wyświetlać obraz bezprzewodowo. Wspierana jest projekcja zdalna zarówno z komputerów (Windows i MacOS), jak i urządzeń mobilnych (Android oraz iOS).


Ekonomiczne i trwałe

W projektorach serii 330UST znalazły się rozwiązania, które wydłużają żywotność lampy i ograniczają zużycie prądu, gdy projektor nie jest aktywnie użytkowany. Żywotność lampy w trybie Eco+ sięga 15 000 godzin, a funkcja Eco AV wygasza obraz przy bezczynności projektora, redukując zużycie energii nawet o 70%. Dostępna jest również opcja automatycznego wyłączania urządzenia po określonym czasie nieaktywności.

 

Cena i dostępność

Projektory Optoma DH330UST, DW330UST i DX330UST są już dostępne w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Każde z urządzeń jest objęte trzyletnią gwarancją edukacyjną producenta na projektor oraz trzyletnią (lub 2500 godzin) na źródło światła. Optoma oferuje również wsparcie projektowe przy wdrażaniu swoich rozwiązań u klientów biznesowych, instytucjonalnych oraz w placówkach edukacyjnych.


Sugerowane ceny detaliczne modeli serii 330UST w Polsce wynoszą:

DH330UST: 5391 PLN
DW330UST: 5559 PLN
DX330UST: 7244 PLN

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­