Firma TRANSCEND prezentuje nowy przenośny dysk SSD ESD240C. Obudowa nośnika cechuje się smukłą i elegancką konstrukcją. Dysk osiąga prędkość odczytu danych do 520 MB/s. Dostępny będzie w trzech wersjach pojemnościowych: 120, 240 i 480 GB.


TRANSCEND ESD240C wyróżnia się minimalistycznym wyglądem oraz niewielkimi rozmiarami. Konstrukcja dysku jest lekka (33 gramy), a jednocześnie solidna. Srebrny kolor metalowej obudowy sprawia, że dysk prezentuje się nowocześnie i pasuje wizualnie np. do ultrabooków.


Dysk został zbudowany na kościach 3D NAND TLC, które zapewniają zdecydowanie dłuższą żywotność niż konstrukcje oparte na tradycyjnych kościach 2D NAND. Wyposażono go w port USB 3.1 drugiej generacji ze wsparciem UASP. Urządzenie osiąga szybkość odczytu danych nawet do 520 MB/s i zapisu do 460 MB/s. 

 

Model ESD240C znajdzie zastosowanie jako pamięć zewnętrzna do laptopów, konsol, smartfonów i tabletów obsługujących USB OTG, a także MacBooków z Thunderboltem 3. Dobrze nadaje się do pracy ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości lub nagraniami 4K – zwłaszcza jeśli są przenoszone między różnymi urządzeniami. Do zestawu dołączone są dwa kable: z dwoma końcówkami USB typu C oraz z jedną końcówką typu C, a drugą typu A.


Model dostępny jest w trzech wariantach pojemnościowych, z których najmniejszy to 120 GB. Jest on więc ciekawym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim nośniku, ale nie potrzebują dużej ilości pamięci. Pozostałe dostępne pojemności to 240 GB i 480 GB. 


Producent dostarcza do urządzenia oprogramowanie TRANSCEND Elite, pomagające w zarządzaniu dyskiem oraz danymi. Umożliwia ono m.in. tworzenie kopii zapasowych, szyfrowanie oraz przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows oraz macOS.

 

Można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.


Gwarancja i cena

Dysk SSD ESD240C dostępny będzie w sprzedaży od początku maja w sugerowanych cenach 189 PLN za wersję 120 GB, 269 PLN za 240 GB oraz 439 PLN za 480 GB. Producent zapewnia trzyletnią gwarancję na dysk. 

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­