Klasyczna, przygodowa seria Myst kończy 25 lat! Z tej okazji Myst III: Exile oraz Myst IV: Revelation powracają, tylko na GOG.COM, a saga Myst jest ponownie kompletna! Gry z serii są w tej chwili dostępne do 65% taniej.

 

Na początku roku ogromny sukces odniosła zbiórka na Kickstarterze na jedyną w swoim rodzaju Edycję Kolekcjonerską Myst z okazji 25. urodzin. Zebrano ponad 1000% celu, dzięki prawie dwóm tysiącom wspierającym. Ale to wydanie stanowi jedynie część celebracji - druga to działania GOG.COM, dzięki którym do dystrybucji powracają od lat niedostępne gry Myst III: Exile oraz Myst IV: Revelation. Odrestaurowane wersje działają na współczesnych systemach operacyjnych, w tym na Windowsie 10. We współpracy z CodeWeavers przygotowujemy również wersję na macOS, która zostanie udostępniona wkrótce.

 

„Ogromnie udana i zrównoważona przygoda, a także godna kontynuacja tej uznanej serii.” (Adventure Gamers) Myst III: Exile to gratka dla fanów oraz „nowe życie dla serii Myst” (PC Gamer). Ale być może część ta została wtedy najlepiej opisana w recenzji opublikowanej przez GameSpy: „Jeśli nie jesteś fanem Myst, to Myst III zaoferuje ci pusty talerz. Dla fanów serii jest to natomiast cały szwedzki stół”.

 

Niedługo potem premierę miało Myst IV: Revelation, dostarczając „satysfakcji płynącej z możliwości pełnej oraz zupełnie nieograniczonej eksploracji pomysłowych i niezwykle realistycznych światów” (GameSpot). „Dla tych, którzy kochają Myst i wszystko to, co sobą reprezentuje, ta odsłona serii jest tym, na co czekali” (IGN), a „sama liczba rzeczy dziejących się w każdej scenie, połączona z możliwością kontrolowania kamery praktycznie w dowolnej sytuacji, sprawiają, że Myst IV wydaje się być bardziej rzeczywistym miejscem niż jakakolwiek gra przygodowa przed nią” (Game Informer).

 

Dołącz do GOG.COM oraz Cyan Worlds i świętuj 25. rocznicę serii Myst – najwyższy czas przekartkować brakujące rozdziały sagi!

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­