Najważniejsze cechy:

  • autorski, półpasywny system chłodzenia
  • obniżone zużycie energii elektrycznej
  • niereferencyjny projekt płytki drukowanej
  • płynna rozgrywka w najnowszych grach w rozdzielczości Full HD przy średnich detalach
  • sprzętowe dekodowanie H264 & H265/HEVC oraz nowoczesny zestaw złączy


25 kwietnia 2018 r. – Firma SAPPHIRE Technology rozszerza linię kart graficznych PULSE o model PULSE Radeon RX 560 45 W. Karta została zoptymalizowana pod kątem jak najwyższej sprawności energetycznej.


Rdzeń o wysokiej sprawności energetycznej
Karty Radeon RX 560 zostały oparte na w pełni odblokowanym układzie Polaris 21, bazującym na 1024 procesorach strumieniowych. Rdzeń w trybie Boost pracuje z częstotliwością 1216 MHz, natomiast pamięci GDDR5 są taktowane zegarem 1750 MHz (efektywnie 7000 MHz). Pamięć osadzono na szynie 128-bit i w zależności od wersji karty jej pojemność wynosi 4 GB lub 2 GB.


Dzięki usprawnieniu procesu produkcyjnego karta zadowala się dwukrotnie mniejszą ilością energii elektrycznej niż standardowy RX 560 PULSE (45 W zamiast 90 W). Pozwoliło to na wyeliminowanie wtyczki zasilającej 6-pin PCIe – karta jest zasilana wyłącznie przez złącze PCI Express.


Efektywne chłodzenie
Rdzeń karty jest chłodzony aluminiowym radiatorem z miedzianym rdzeniem, owiewanym przez półpasywny wentylator 70 mm. Przy niskim obciążeniu karty jego łopatki stoją w miejscu, czyniąc układ bezgłośnym. Sekcja zasilająca pracuje w układzie 3+1 i chłodzi ją dedykowany radiator. Całość jest przykryta czarną osłoną z grafiką symbolizującą puls.


Karta zajmuje dwa porty rozszerzeń. Na jednym śledziu znajdują się porty HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 oraz DVI-D. Na drugim jest perforacja, przez którą ciepłe powietrze z układu chłodzenia może zostać wyrzucone poza obudowę.


Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­