Fender kojarzy się przede wszystkim, i bardzo słusznie, z gitarami elektrycznymi. Jednak idąc z duchem czasu, marka zdecydowała się wejść na rynek głośników Bluetooth, ku radości tych osób, które lubią zabierać ze sobą muzykę absolutnie wszędzie. W ofercie dystrybucyjnej marki Hama znalazły się dwa modele przeznaczone do mobilnego słuchania muzyki: Monterey i Newport, a swoje nazwy zawdzięczają amerykańskim miastom w Kalifornii i Rhode Island. Obydwa głośniki stanowią bezproblemowe bezprzewodowe, wyposażone w pro-muzyczne funkcjonalności urządzenia do słuchania ulubionych utworów. Co więcej, dzięki nim w łatwy sposób poczujesz koncertowy klimat kultowej marki Fender, zaczerpnięty wprost ze sceny muzycznej. Zaprojektowane w południowej Kalifornii, zainspirowane klasycznymi wzmacniaczami, zapewnią Ci rozpoznawalny, czysty oraz potężny dźwięk Fender – nie tylko podczas streamowania muzyki, ale również w trakcie rozmów telefonicznych.

 

Klasyka Fendera w małych gabarytach

Wygląd głośników Monterey oraz Newport został zainspirowany wzmacniaczami Fender ’68 Custom, które uważane są za klasykę rodzaju. Każdy detal, począwszy od ochronnej osłony głośnika, przez gałki typu „witch-hat”, aż do metalowych zdobień i etykiet panelu sterującego, został zaczerpnięty z tego klasycznego designu. Ważący niecałe 7 kg model Monotrey kryje w sobie moc 120 W wspomaganą przez podwójne głośniki nisko oraz wysokotonowe. Każdy z nich został starannie dobrany oraz precyzyjnie zorientowany, by móc wydobyć czyste, naturalne brzmienie Fender. Natomiast mniejszy model Newport, pomimo, że posiada moc 30 W ukrytych w gabarycie 1,5 kg, również może ucieszyć ucho nieskazitelnym, klasycznym brzmieniem. Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu systemem quad-driver. Warto wspomnieć, że model Monterey wyróżnia się drewnianą obudową, wykonaną przy użyciu tych samych materiałów oraz technik, które wykorzystywane są do produkcji legendarnych wzmacniaczy Fender, nadając głośnikowi bogaty, naturalny dźwięk.

 

Dźwięk pełen wrażeń

Głośniki Fender wyróżnia przede wszystkim dźwięk, który uzyskany jest za pomocą kodeków aptX i ACC. Dzięki nim możemy z powodzeniem cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem za pośrednictwem przesyłania danych przez Bluetooth. Sterowanie tonami odbywa się w przyjemny i łatwy sposób dzięki użyciu tradycyjnych gałek odpowiedzialnych za basy oraz niskie tony, a w efekcie możemy swobodnie dostosować dźwięk głośnika. Natomiast w modelu Newport został wbudowany mikrofon z technologią eliminacji echa, który zadba o to, by głos podczas rozmów telefonicznych był czysty i wyraźny. Fender dbając o wielozadaniowe korzystanie ze swoich głośników, w większym modelu umieścił gniazda RCA jack, które pozwalają na podłączenie dowolnego urządzenia wyposażonego w przedwzmacniacz RIAA – np. gramofon. Dodatkowo gniazdo jack (również w modelu Newport) umożliwia podłączenie urządzeń ze złączem 1/8” (3,5 mm) – mono lub stereo – aby można było słuchać muzyki również ze starszych odtwarzaczy muzycznych.

 

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Fender garściami czerpie ze swojej tradycji, ale też nie unika nowoczesnych rozwiązań, które doceniają osoby korzystające z głośników BT. Przede wszystkim pojemne akumulatory pozwalają cieszyć się muzyką do 12 godzin grania, w zależności od poziomu głośności oraz zawartości audio. Działanie bezprzewodowe wspierane jest przez technologię Bluetooth V 4.2 z kodekami aptX, AAC oraz SBC. W zestawie z głośnikiem Monterey znajduje się przewód zasilający, przewód audio 3,5 mm oraz przewód audio RCA. Natomiast, jeśli zdecydujemy się na model Newport możemy spodziewać się w opakowaniu takich dodatkowych akcesoriów jak: adapter służący do podłączenia różnego rodzaju urządzeń mobilnych, przewód audio 3,5 mm oraz przewód ładujący USB, który pozwoli naładować telefon podczas odtwarzania muzyki.

 

Fender jako klasyka rodzaju nie zawodzi nawet jeśli chodzi o urządzenia bezprzewodowe. Głośniki z iście amerykańskim zacięciem powinny przypaść do gustu nie tylko fanom marki, ale też poszukującym nowych wrażeń dźwiękowych. Produkty można nabyć za pośrednictwem dystrybutora Hama Polska, a ich ceny to: 1499 zł za model Monterey oraz 899 zł za Newport. Więcej informacji znajduje się na stronie www.hama.pl oraz bezpośrednio u producenta: https://shop.fender.com/en-PL/start

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­