Firma Optoma wprowadza do swojej oferty model UHZ65UST – laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu skierowany do entuzjastów kinowej rozrywki. W urządzenie wbudowano zestaw nagłośnieniowy NuForce oraz można nim sterować przy pomocy komend głosowych. Projektor otrzymał nagrody Good Design 2019 i The Best of ISE 2019.


4K na 120 calach z odległości 66 cm
UHZ65UST wyświetla obraz o przekątnej 120 cali z odległości 66 cm w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli – czterokrotnie wyższej niż popularne Full HD. Nowa propozycja Optomy wspiera technologię szerokiej rozpiętości tonalnej HDR i charakteryzuje się 87% pokryciem palety barw DCI-P3.


Projektor wykorzystuje laserowe źródło światła, którego żywotność jest szacowana na 20 000 godzin pracy przy najwyższym ustawieniu jasności. Jest to zauważalnie dłużej niż kilka tysięcy godzin w przypadku tradycyjnej lampy. Ponadto laser nie zmienia swojej charakterystyki wraz z przepracowanymi godzinami. Nawet po kilku latach użytkowania UHZ65UST będzie wyświetlać obraz jak po wyjęciu z pudełka.


Sterowanie głosem, czytnik plików i soundbar NuForce
Po sparowaniu urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexą użytkownik otrzymuje możliwość głosowego sterowania funkcjami projektora. UHZ65UST wyposażono też w czytnik plików. By np. wyświetlić film, wystarczy podpiąć do portu USB projektora pendrive z odpowiednim plikiem.


Wbudowany w projektor soundbar NuForce składa się z czterech głośników o łącznej mocy 20 W i obsługuje standard Dolby Digital. Pozwala to na odtwarzanie dźwięku wyższej jakości, niż tej, do której użytkownicy zostali przyzwyczajeni przez inne modele projektorów.


Cena i dostępność
Projektor Optoma UHZ65UST będzie dostępny w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV od listopada. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją producenta oraz 5-letnią (lub 12 000 godzin) na źródło światła.


Sugerowana cena detaliczna omawianego modelu wynosi 14 499 PLN.

 

Optoma UHZ65UST – kluczowe cechy:

  • rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli);
  • laserowe źródło światła o wysokiej żywotności (20 000 godzin);
  • obiektyw ultrakrótkoogniskowy – obraz o przekątnej 120” z odległości 66 cm;
  • wbudowany soundbar NuForce o mocy 20 W;
  • sterowanie głosem przy pomocy Amazon Alexy lub Asystenta Google;
  • wsparcie dla formatów HDR10 oraz HLG;
  • wbudowany czytnik plików;
  • korekcja geometrii rogów obrazu przy pomocy aplikacji mobilnej SmartFIT.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­