Konsole wciąż na topie

W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku wysoka dynamika rozwoju globalnego rynku konsolowego pozwoliła zwiększyć roczne prognozy wzrostu dla tego segmentu o ponad 4,1 proc.* Wiele wskazuje na to, że w tym roku ten sektor rynku nadal będzie się umacniać. Dobra wiadomość jest taka, że producenci telewizorów, tacy jak Samsung, konsekwentnie rozwijają ofertę z myślą o specyficznych potrzebach graczy.

 

Globalna społeczność graczy stale rośnie, a gry uważane są obecnie za jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Nie ma już nic dziwnego w tym, że nowe tytuły to coraz częściej wysokobudżetowe produkcje, które pod względem grafiki i efektów specjalnych dorównują filmom.

 

Konsole coraz mocniejsze
Według raportu Polish Gamers Research 2018** polską społeczność gamingową tworzy 79 proc. użytkowników Internetu w wieku 15-55 lat. Wartość rodzimego rynku szacowana jest na 550 mln dolarów, co daje nam 23. miejsce na świecie. Z kolei 28 proc. badanych rodaków deklaruje, że gra na konsolach.

 

W ujęciu globalnym segment gier konsolowych konsekwentnie rośnie. Według szacunków* za 2018 rok wartość rynku osiągnęła 38,3 mld dolarów, co daje wzrost na poziomie 15,2 proc. rok do roku. W ujęciu całościowym konsole to 28 proc. rynku – za segmentem mobilnym (47 proc.), ale przed grami na PC (25 proc.).

 

Najlepszym przyjacielem konsoli jest telewizor Samsung
Duże ekran to więcej emocji i lepsze wrażenia z gry. Jednak telewizor, który pozwoli wykorzystać pełną moc konsoli i cieszyć się jakością samej produkcji powinien oferować o wiele więcej. Samsung konsekwentnie rozwija ofertę również pod kątem specyficznych potrzeb tej coraz większej grupy klientów. Zaprezentowane już w 2018 roku serie, takie jak QLED czy NU8000 oferują szereg rozwiązań stworzonych z myślą o graczach. Co je wyróżnia?

  • Rozdzielczości 4K i szeroka paleta barw – realistyczny i szczegółowy obraz.
  • Tryb Gra, który charakteryzuje się m.in. niskim input lagiem, wynoszącym ok. 14 ms.
  • System poprawy płynności i ostrości obrazu Motion Plus. Technologia ta pozwala niezwykle precyzyjnie regulować stopień poprawy ruchomego obrazu, co intensyfikuje wrażenia wizualne.
  • Obsługa Radeon FreeSync™ eliminuje efekt „urywanych” rozgrywek i zacinających się ujęć. Oznacza to, że płynność gier charakterystyczna dla monitorów gamingowych dostępna jest na dużym ekranie telewizora.
  • Automatyczne rozpoznawanie podłączonej konsoli i przełączanie do trybu Gra.

Dziś telewizor powinien być wszechstronny, czyli taki który odpowiada na potrzeby wszystkich domowników. Wysoka jakość obrazu (4K, HDR) przekłada się na realizm i pozwala wejść do świata filmu, gry czy wrócić do własnych wspomnień poprzez wyświetlane zdjęcia.

 

Z kolei stabilny system, taki jak Tizen, w połączeniu z przystępną platformą Smart TV to elementy, które pozwalają wszystkim użytkownikom wygodnie korzystać z tego największego w domu ekranu, który dziś stał się nowoczesną platformą rozrywki.

 

* Źródło: ©Newzoo, publikacja z dnia 2.11.2018 r.

** Źródło: Polish Gamers Research 2018

 


Drukuj   E-mail
Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież