VORDON, producent elektronicznych akcesoriów samochodowych, wprowadził na polski rynek radio samochodowe HT-175BT. To jeden z najbardziej atrakcyjnych cenowo produktów w tej kategorii urządzeń. Odbiornik jest wyposażony w złącze Bluetooth, pozwala na korzystanie z trybu głośnomówiącego, umożliwia także odtwarzanie plików MP3.

 

VORDON HT-175BT to połączenie klasyki i nowoczesności. Urządzenie Radio montuje się w standardowej kieszeni 1DIN, a stonowane wzornictwo przedniego panelu sprawia, że będzie doskonale pasowało w większości współczesnych samochodów. Swój pazur HT-175BT pokazuje po włączeniu - dynamiczne, czerwone podświetlenie świetnie komponuje się z czarnymi elementami panelu i czarnym ekranem LCD. Takie połączenie to nie tylko ciekawy design, ale także ergonomia - podczas jazdy nocą wszystkie przyciski są doskonale widoczne, jednak nie rozpraszają kierowcy nadmiernym oświetleniem. Również rozmieszczenie klawiszy oraz portów zostało tak dobrane, by obsługa radia wymagała jak najmniejszej uwagi ze strony prowadzącego pojazd. Komfort obsługi zwiększa ponadto dodany do zestawu pilot zdalnego sterowania.

 

Radio i odtwarzacz

Radio  HT-175BT zapewnia możliwość odbioru fal FM w zakresie 87,5 - 108 MHz i zapisu w pamięci do 18 stacji. Wyszukiwanie kanałów ułatwia automatyczne strojenie, dzięki czemu w dłuższej trasie można szybko ustawić preferowaną stację radiową.

 

Gdyby jednak okazało się, że w eterze jest brak ulubionej muzyki, zawsze można wykorzystać wbudowany w  HT-175BT odtwarzacz plików MP3 i WMA.  Wystarczy podłączyć do wejścia na przednim panelu pendrive’a lub dysk USB z kolekcją ulubionych utworów i cieszyć się nimi podczas jazdy. Urządzenie pozwala także na odtwarzanie plików z karty SD z umieszczonego na przednim panelu czytnika.

 

To jednak nie wszystko. VORDON HT-175BT wyposażony jest także w rzadko spotykane w tym segmencie cenowym złącze Bluetooth. Dzięki wsparciu dla profilu A2DP można strumieniować sygnał audio bezpośrednio ze smartfonu. To z kolei daje jeszcze większy wybór źródeł odtwarzania: mogą to być pliki MP3 zapisane w pamięci telefonu, ale też muzyka on-line, z internetowych stacji radiowych lub serwisów muzycznych, jak Spotify, Tidal czy Apple Music. Nie zabrakło również bardziej tradycyjnej metody na podłączenie telefonu lub zewnętrznego odtwarza - za pomocą wejścia AUX-IN oraz kabla audio.

 

- Radio HT-175BT to model skierowany do kierowców, którzy niewielkim nakładem kosztów chcą unowocześnić swój samochodowy system audio - powiedział Rafał Stasiak, dyrektor ds. marketingu w firmie VORDON. - W cenie praktycznie nie do pobicia oferujemy świetnie wyglądający radioodbiornik przystosowany nie tylko do słuchania tradycyjnego radia FM, ale pozwalający także na streaming muzyki ze smartfonów przez Bluetooth.

 

VORDON HT-175BT to także zestaw głośnomówiący, pozwalający na prowadzenie rozmów w trakcie jazdy bez odrywanie rąk od kierownicy i bez ryzyka otrzymania mandatu. Po sparowaniu telefonu kierowca otrzymuje dostęp do swojej książki telefonicznej, dzięki czemu może w każdej chwili szybko się zorientować, kto dzwoni. Rozmowa prowadzona jest z wykorzystaniem samochodowych głośników oraz mikrofonu wbudowanego w  HT-175BT.

 

Radioodbiornik firmy VORDON zapewnia moc wyjściową 4x 45 W. Bardziej wymagający miłośnicy dobrego car-audio mogą podłączyć za pomocą wyjścia na tylnym panelu dodatkowy wzmacniacz lub aktywny subwoofer. Zmianę charakterystyki brzmienia umożliwiają equalizer z gotowymi profilami dźwięku oraz funkcja LOUD, która automatycznie podbija wysokie i niskie tony.,

 

Producent udziela na radio VORDON HT-175BT gwarancji na 36 miesięcy. Urządzenie jest dostępne w sklepach AVANS, EMAG, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD oraz VORDON.pl w cenie od 119 PLN.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­