Firma Optoma wprowadza do swojej oferty model UHD380X. Jest to projektor wyświetlający obraz 4K UHD o dużej jasności 3 500 ANSI lumenów. Ponadto urządzenie jest oferowane w przystępnej cenie.


Rozdzielczość 4K przy jasności 3 500 ANSI lumenów
UHD380X jest projektorem standardowego rzutu, korzystającym z lampy jako źródła światła. Projektor wyświetla obraz o przekątnej do 302 cali z odległości 8 metrów w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Jasność nowej propozycji Optomy wynosi 3 500 ANSI lumenów. Jest to wartość, która pozwala wyświetlać obrazy nawet przy zapalonym świetle. Projektor wspiera też technologię szerokiej rozpiętości tonalnej HDR (HDR10+ oraz HLG).

 

Czytnik plików i sterowanie przy pomocy smartfona
UHD380X wyposażono w czytnik plików – by wyświetlić np. film, wystarczy podpiąć do portu USB projektora pendrive z odpowiednim plikiem. Ponadto po podłączeniu opcjonalnego adaptera Wi-Fi Optoma WUSB, UHD380X zapewnia wsparcie dla darmowej aplikacji Optoma TapCast. Po instalacji na smartfonie, tablecie lub laptopie udostępnia ona następujące możliwości:

  • transmisję obrazu i/lub dźwięku do projektora;
  • sterowanie funkcjami projektora;
  • klonowanie obrazu na projektor włącznie z możliwością korzystania z funkcji dotyku jako wskaźnika.

TapCast jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Android, iOS, Windows, MacOS i Chrome OS. Projektor doposażony w adapter Wi-Fi można też sparować asystentem Amazon Alexa.


Wysoka jakość obrazu w konkurencyjnej cenie
UHD380X jest starszym bratem uznanego modelu UHD300X, który oferuje rozdzielczość 4K w bardzo konkurencyjnej cenie. UHD380X świeci zdecydowanie mocniej, zarazem zachowując przystępną cenę – jak na parametry, którymi się cechuje.


Cena i dostępność
Projektor Optoma UHD380X jest już dostępny w Polsce w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją producenta oraz roczną (lub 1 000 godzin) na źródło światła.


Sugerowana cena detaliczna omawianego modelu wynosi 6 549 PLN.

 

Optoma UHD380X – kluczowe cechy:

  • rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli);
  • jasność 3 500 ANSI lumenów;
  • maksymalna przekątna obrazu 302 cale;
  • wsparcie dla formatów HDR10 oraz HLG;
  • wbudowany czytnik plików;
  • wsparcie dla darmowej aplikacji Optoma TapCast.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­