Charge to najpopularniejsza linia produktów firmy Fitbit. Do tej pory zostało sprzedanych aż 35 milionów urządzeń. Według badań marki, wśród dorosłych konsumentów, którzy rozważali zakup ubieralnego urządzenia monitorującego aktywność w zeszłym roku, 42% poszukiwało opaski, a 36% smartwatcha. Opaska była bardziej pożądana ze względu na mniejszy rozmiar, łatwe w użyciu funkcje, sprawne działanie i cenę.[i] Ponadto IDC[ii] szacuje, że opaski monitorujące aktywność nadal będą stanowić znaczną część tej kategorii przez następne kilka lat.[iii]

 

Luksusowy design, inteligentne wykonanie

Charge 3 jest wykonany z  lekkich materiałów najwyższej jakości, posiada m.in. obudowę z aluminium lotniczego i wyświetlacz Corning® Gorilla® Glass 3, dzięki któremu opaska jest cieńsza i bardziej nowoczesna a ponadto ma zwiększoną wytrzymałość oraz jest wygodniejsza zarówno dla mężczyzn i kobiet. Charge 3 ma wyraźny ekran dotykowy OLED, który jest prawie o 40 procent większy i jaśniejszy niż jego poprzednik, umożliwiając bardziej intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do najważniejszych informacji.

 

Fitbit Charge 3 jest pierwszym urządzeniem wyposażonym w indukcyjny przycisk, którego technologia została zgłoszona do opatentowania. Dzięki niej opaska ma opływową, wodoodporną konstrukcję i zwiększoną przestrzeń w urządzeniu, którą wykorzystano na dodanie większej ilości czujników i większą baterię z wytrzymałością do 7 dni. Technologia ułatwia też lepszą interakcję przy zachowaniu oczekiwanej wydajności z naszego najbardziej zaawansowanego narzędzia do monitorowania kondycji.

 

Zaawansowany poziom sprzętu dopełnia interaktywne oprogramowanie, które zostało zaprojektowane na nowo przez co bardziej angażuje i motywuje użytkowników do osiągania celów każdego dnia. Ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości wyświetla treści w odcieniach szarości z nowymi animacjami i ekspresyjną grafiką, która pomaga ci cieszyć się z kolejnych kamieni milowych i skupić się na osiągnięciu następnego celu.

 

Zdrowie i aktywność na wyższym poziomie

Charge 3 zapewnia najbardziej zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności dostępne aktualnie w urządzeniach Fitbit. Dzięki wykorzystaniu ponad 9 bilionów minut[i] zebranych danych na temat tętna ulepszono technologię 24/7 PurePulse®, aby osiągnąć jeszcze większą dokładność podczas ćwiczeń niż ta w Charge 2. Nowa opaska zapewnia też dokładniejsze pomiary spalania kalorii i tętna spoczynkowego, które pomagają zoptymalizować treningi i poznawać swoje trendy zdrowotne.[ii] Dodanie czujnika SpO2 - pierwszego dla opaski Fitbit - zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny.

Dodatkowe funkcje związane ze zdrowiem i kondycją obejmują:

  • Tryby ćwiczeń w oparciu o cel: Wybierz spośród 15 trybów treningowych, takich jak rower, pływanie, bieganie, ciężary i joga; ustawiaj cel spalanych kalorii, odległość lub czas trwania, a także sprawdzaj statystyki  i postępy w czasie rzeczywistym, a potem świętuj osiągane cele.
  • Wodoodporny do 50M: Noś opaskę pod prysznicem, w basenie, deszczu lub oceanie. Sprawdź czas trwania aktywności na nadgarstku w trybie pływania lub użyj funkcji SmartTrack®, która automatyczne rozpoznaje treningi, aby zobaczyć długości i tempo w aplikacji Fitbit® po przepłynięciu.
  • Na odległość: Zyskaj większą motywację dzięki połączeniu GPS z telefonu w czasie rzeczywistym i mierzeniu odległości w urządzeniu. Dzięki funkcji Run Detect możliwe są też automatyczne pauzy i zatrzymywanie mierzenia (wkrótce w aplikacji Fitbit).
  • Monitorowanie zdrowia kobiet: Uzyskaj głębsze zrozumienie swojego cyklu menstruacyjnego, używając aplikacji Fitbit do rejestrowania swojej miesiączki i owulacji (już wkrótce), rejestruj objawy i porównuj trendy cyklu w czasie. Dzięki statystykom zdrowia i aktywności w jednym miejscu możesz lepiej zarządzać swoim zdrowiem; na wyświetlaczu urządzenia łatwo sprawdzisz, w którym momencie cyklu jesteś.
  • Statystyki na wyciągnięcie ręki: Łatwo poruszaj się po spersonalizowanym pulpicie nawigacyjnym urządzenia, aby zobaczyć codzienne statystyki aktywności i wskaźniki zdrowia, takie jak monitorowanie zdrowia kobiet, nawodnienie i sen.
    Spersonalizowane informacje: Poznaj siebie i popraw stan swojego zdrowia dzięki dynamicznym informacjom na temat aktywności, tętna, odżywiania i snu. Pomogą ci one osiągać cele z zachęcającymi wiadomościami i wskazówkami pomagającymi w razie potrzeby wprowadzać ulepszenia (wkrótce w aplikacji Fitbit).
  • Motywacja społeczna: Zwiększaj swoją motywację jako część jednej z największych sieci w zakresie zdrowia i aktywności na świecie z ponad 25 milionami aktywnych użytkowników. Osiągaj cele kontaktując się z przyjaciółmi i rodziną za pomocą kanałów, grup i wyzwań w aplikacji Fitbit.
  • Całodobowe wskazówki i motywacja: Wykorzystaj dzień w pełni i uzyskaj bardziej kompletny obraz swojego zdrowia dzięki takim funkcjom jak automatyczne rozpoznawanie ćwiczeń, przypomnienia o aktywności, sesje oddychania, monitorowanie snu z fazami snu oraz dodatkowymi informacjami na temat snu i wielu innym.

Fitbit Charge 3 będzie dostępny w Polsce od października 2018 r. u wybranych lokalnych sprzedawców detalicznych w cenie 149, 95 Euro oraz w wersji specjalnej Fitbit Charge 3 Special Edition w cenie 169,95 Euro. Ceny akcesoriów w zależności od opaski będą wynosić od 29,95 do 69,95 euro.


[i] Fitbit Primary Research, Brand Tracker (USA), Q1 2018.

[ii] IDC - International Data Corporation

[iii] Prognoza IDC opublikowana w czerwcu 2018 r.; Product Types Wrist, Watch & Modular.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­