Elegancki i szybki dysk przenośny dysk SSD

Firma TRANSCEND prezentuje nowy przenośny dysk SSD ESD250C. Dedykowany jest przede wszystkim urządzeniom PC, jednak mogą z niego korzystać również użytkownicy komputerów Mac.


TRANSCEND ESD250C wyróżnia się elegancką, poręczną obudową wykonaną z aluminium w kolorze Space Gray. Dysk jest dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych – 240 GB oraz 480 GB. Prędkość odczytu danych sięga w nim do 520 MB/s, a zapisu – do 460 MB/s. Nośnik może być podłączony do urządzeń wyposażonych w porty USB typu A oraz C, a więc również do MacBooków z portem Thunderbolt 3. TRANSCEND ESD250C jest fabrycznie sformatowany w systemie NTFS.


Transcend Elite
W celu łatwiejszego zarządzania danymi na dysku oraz tworzenia kopii zapasowych producent udostępnia darmową aplikację Transcend Elite. Jest ona kompatybilna zarówno z systemem Windows, jak i macOS.


Gwarancja i cena
Produkt pojawi się wkrótce w sprzedaży na polskim rynku. Sugerowane ceny wynoszą 280 PLN za wersję 240 GB oraz 429 PLN w przypadku 480 GB. Nośnik jest objęty trzyletnią gwarancją producenta.

 


Drukuj   E-mail
Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież