Miliony graczy na całym świecie mogą cieszyć się fascynującym nowym pojazdem w grze „Need for SpeedTM No Limits” - od minionego weekendu można ścigać się nowym BMW M5 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 241 g/km). Wyczynowa limuzyna jest ekskluzywnym elementem zawodów „Xtreme Racing Championship”. Zadania stawiane przed graczem obejmują wiele wyścigów sprawnościowych i parcourowych, w których gracze do 9 lutego mogą startować za kierownicą BMW M5. Zwycięzcy uzyskają w grze stały dostęp do tego modelu.„Need for SpeedTM No Limits” jest pierwszą adaptacją popularnej serii gier „Need for SpeedTM” na urządzenia mobilne. W ciągu dwóch i pół roku od wejścia na rynek zgromadziła bardzo aktywną społeczność i stała się jedną z najpopularniejszych gier wyścigowych na smartfony. „Need for SpeedTM No Limits” oferuje bardzo dużą paletę samochodów do odblokowania, które dodatkowo można indywidualizować według własnych preferencji.

BMW reprezentowane jest w grze przez BMW M3 Coupé (1999), BMW M4 Coupé (2014) oraz BMW M2 Coupé (2015). Teraz do stawki dołącza BMW M5 Limuzyna, które od teraz widoczne jest też na ikonie aplikacji oraz w czołówce gry. BMW M5 to najszybszy model w grze w kategorii Sport. Gracze na całym świecie mogą zapoznać się z tą limuzyną jeszcze przed debiutem rynkowym, który nastąpi w marciu 2018 r.

Związek pomiędzy Electronic Arts i BMW M5 zaczął się już wcześniej. Limuzyna miała w ubiegłym roku swoją światową premierę nie jak zwykle na targach motoryzacyjnych, ale na największych w Europie targach gier interaktywnych i rozrywki GamesCom w Kolonii. Powód? Jeszcze zanim BMW M5 pojawiło się w sprzedaży u dealerów, gracze mogli nim „jeździć” w zaprezentowanej na GamesCom 2017 grze „Need for SpeedTM Payback”. Do tej pory gracze na całym świecie przejechali nową limuzyną BMW serii 5 na wirtualnym torze wyścigowym w „Need for SpeedTM Payback” ok. 480 000 godzin, czyli ok. 55 lat.

BMW M5 kontynuuje tym samym długą historię modeli BMW w serii „Need for SpeedTM”. BMW pojawiło się w „Need for SpeedTM” po raz pierwszy w roku 1997, a pierwsze BMW M5 w roku 1999. W następnej kolejności doszły BMW M3 w „Need for SpeedTM Most Wanted” w roku 2005, BMW M3 GTR w „Need for SpeedTM Shift” w roku 2009 oraz BMW M4, M6, Z4 M i wiele innych. W roku 2015 nowe BMW M2 zadebiutowało w najnowszej wtedy części „Need for SpeedTM”.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­