Nowy Rok to symboliczny nowy początek, ale też czas podsumowań. Dziesięcioro podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce może powiedzieć, że w 2017 roku spełniło jedno ze swoich wielkich marzeń. Wszystko dzięki wsparciu Fundacji Benefit Systems.

 

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to nie tylko Wioski SOS, w których zapewnia opiekę dzieciom opuszczonym i osieroconym. Prowadzi także Młodzieżowe Wspólnoty Mieszkaniowe oraz Domy Młodzieży, w których podopieczni w wieku licealnym przygotowują się do usamodzielnienia. Na tym jednak nie koniec – gdy młody człowiek decyduje się rozpocząć samodzielne życie, wciąż może liczyć na pomoc Stowarzyszenia.

 

Tak, jak rodzice pomagają swoim dzieciom wejść w dorosłość, tak my pomagamy naszym podopiecznym. Udzielamy wsparcia, ale niczego nie robimy za naszych podopiecznych. To oni muszą pokazać, że na czymś naprawdę im zależy, mają konkretny cel.  – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

 

W przypadku wspomnianej dziesiątki tym celem było własne mieszkanie. Nie jest to częste pragnienie wśród dwudziestolatków, jednak dla podopiecznych Stowarzyszenia, posiadanie własnego miejsca na ziemi jest bardzo ważne. Dzięki temu rodzeństwo Agnieszka i Andrzej spędzili święta w nowym mieszkaniu razem ze swoim przyrodnim rodzeństwem oraz Mamą SOS, Danusią. Z kolei Klaudia oraz Kamil zapewnili 9 letniej siostrze dziewczyny dom, ratując ją w ten sposób przed umieszczeniem w instytucjonalnej formie opieki zastępczej. Każda historia jest inna, ale jedno jest pewne – dla tych osób własne mieszkanie, to coś znacznie więcej.

 

Fundacji Benefit Systems już po raz drugi postanowiła pomóc podopiecznym Stowarzyszenia w zakupie lub remoncie mieszkania.  Łącznie z tej pomocy skorzystało aż 23 osoby.

 

Fundacja Benefit Systems ufundowała także wyjazdy wakacyjne dla podopiecznych Stowarzyszenia oraz udziela wsparcia finansowego studentom, którzy pozostają pod opieką SOS Wiosek Dziecięcych oraz wspiera Program Umacniania Rodziny w Koszalinie.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­