Najciekawsze pomysły na mikołajkowe prezenty

Mikołajki to przedsmak świąt. 6 grudnia to data, na którą niecierpliwie czekają wszystkie dzieci. To jednak także wyzwanie dla Świętego Mikołaja i jego pomocników, którymi najczęściej są rodzice. Jeśli jeszcze nie wybraliście, co niepostrzeżenie zostawić w bucie lub pod poduszką, podpowiadamy, jakie niezwykłe prezenty można zrobić w ostatniej chwili. Upominek w formie przeżycia sprawdzi się doskonale i na pewno nie będzie kolejnym mikołajkowym prezentem, który po pięciu minutach ląduje w kącie.

 

– Zbliżające się Mikołajki i Boże Narodzenie to czas, gdy obdarowujemy się nawzajem prezentami. Sporych trudności może przysporzyć wybór odpowiedniego upominku dla dziecka, zwłaszcza, gdy zastanawiamy się czy kupić coś modnego w danym sezonie, czy wybrać coś z kategorii prezentów edukacyjnych. Zabawka będzie jedynie kolejną rzeczą do ustawienia na półce, dlatego warto pomyśleć nad czymś nowym, czego jeszcze wcześniej dziecko nie otrzymało. Pomogą w tym prezenty w formie przeżyć, które pod postacią vouchera można zakupić w Internecie za pośrednictwem raptem kilku kliknięć – mówi Michał Kaleta z firmy Wyjątkowy Prezent.

 

Ruch to zdrowie i… świetna zabawa

Nie od dziś wiadomo, że dzieci mają w sobie mnóstwo niespożytej energii, którą czasami trudno jest rozładować. Właśnie dlatego warto pomyśleć o prezencie, który zagwarantuje wyśmienitą zabawę połączoną z wysiłkiem fizycznym. Takie atrakcje czekają na najmłodszych i tych trochę starszych podczas harców w parku trampolin. Taki wypad to także doskonała okazja, aby odreagować stres, zapomnieć o codziennych obowiązkach i cieszyć się godzinną, beztroską zabawą w gronie najbliższych.

 

Słodki zawrót głowy

Kto nie marzył w dzieciństwie o przypadkowym zamknięciu w sklepie i buszowaniu całą noc w dziale ze słodyczami? Teraz łatwo spełnić takie życzenie. Wystarczy wybrać się na specjalny pokaz, podczas którego dziecko zobaczy, jak wytarza się cukierki. Dodatkowo pod okiem specjalistów samodzielnie przygotuje lizaka. Takie przeżycie to nie tylko wyśmienita okazja do zabawy, ale także idealny sposób na rozwój wyobraźni, rozbudzenie ciekawości świata czy naukę zaradności.

 

Oderwanie od rzeczywistości

Dzieci, zarówno te mniejsze, jak i te większe lubią fantazjować. Jedne chcą zostać superbohaterem, inne walczyć z potworami, a jeszcze inne zostać tancerzem czy podróżnikiem. Dzięki wirtualnej rzeczywistości mogą spełnić swoje najskrytsze pragnienia i przeżyć niesamowite przygody. Taki prezent spodoba się nie tylko miłośnikom nowych technologii. To pomysł, który poza świetną zabawą, trenuje koncentrację i rozwija abstrakcyjne myślenie.

 

Rozwijanie pasji

Ważnym dla rozwoju dziecka jest, by systematycznie rozwijać jego pasje. Właśnie dlatego warto pomyśleć o prezencie, który będzie współgrać z zainteresowaniami dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele prezentów w formie przeżyć, które nie tylko sprawią frajdę obdarowanemu, ale także pomagają rozwinąć drzemiący w nim talent. Do wyboru mamy np. lekcję gry na instrumencie, śpiewu czy trening karate. Kto wie, może taka lekcja będzie bodźcem do dalszych działań, dzięki którym Twoje dziecko w przyszłości zostanie sławnym muzykiem lub sportowcem?

 

Spędzenie czasu z rodziną

Być może brzmi to banalnie, bo jest prawdą powszechnie znaną, ale jednym z najlepszych prezentów jakie możemy podarować dziecku jest czas spędzony z najbliższymi. Bez względu na wiek każdy potrzebuje czuć, że jest koło niego ktoś bliski, ktoś z kim można będzie się poprzytulać i świetnie się bawić. Sposobów na wspólnie spędzenie czasu jest wiele. Można wybrać się z dziećmi do specjalnie przygotowanego dla nich escape roomu czy zorganizować sobie rodzinną sesję zdjęciową. Taki prezent gwarantuje nie tylko wspaniałą zabawę, ale także pozwoli scementować rodzinne więzi.

 

 – Decydując się na zakup prezentu na zbliżające się Mikołajki i Boże Narodzenie warto zastanowić się, czy dziecku potrzebna jest kolejna zabawka. Nawet ta najpopularniejsza i najbardziej upragniona w końcu się znudzi i trafi do kąta. Decydując się na zakup prezentu w formie przeżyć mamy pewność, że nasza pociecha doświadczy czegoś, co pozostanie w jej wspomnieniach. Dodatkowo zadbamy nie tylko o dobrą zabawę, ale także o rozwój dziecka – dodaje Michał Kaleta z firmy Wyjątkowy Prezent.

 


Drukuj   E-mail
Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież