Średnio ok. 1150 zł musiała wydać czteroosobowa rodzina na tygodniowy pobyt w apartamencie na wynajem nad Bałtykiem w sezonie zimowym 2017/2018 – wynika z szacunków serwisu rezerwacyjnego VacationClub.

 

Trzy razy więcej trzeba było zapłacić w tym samym okresie za nocleg w hotelu. Tygodniowy pobyt z wyżywieniem w 4 czy 5-gwiazdkowym obiekcie znajdującym się nad Bałtykiem dla 4-osobowej rodziny kosztował średnio 3500 zł. Jak podaje VacationClub, w mijającym sezonie zimowym nad Bałtykiem można było znaleźć oferty nawet o 60 proc. tańsze niż o takim samym standardzie latem.

 

Więcej turystów niż przed rokiem

Atrakcyjna cena przyciąga coraz więcej turystów, którzy zamiast tradycyjnie w góry pojechali nad polskie morze. Z szacunków VacationClub wynika, że liczba osób spędzających urlop lub weekend nad Bałtykiem w okresie zimowym zwiększyła się o ok. 7 proc., w porównaniu do poprzedniego roku.

 

Jak zauważa Krystyna Wróblewska z VacationClub, duży wpływ na ten trend ma także fakt, że  systematycznie rosną pensje Polaków. – W 2017 r. Polacy zarabiali o ok. 6-7 proc. więcej niż jeszcze rok temu. Do tego dochodzą różne premie na koniec roku, a w przypadku wielu rodzin ich budżet powiększony jest o środki z rządowego programu 500+. Tym samym coraz więcej osób może pozwolić sobie na wyjazd na urlop – nie tylko latem, ale także zimą. Wzrasta ruch turystyczny w Polsce i coraz więcej turystów zagląda również nad Bałtyk – mówi Krystyna Wróblewska. I podkreśla, że oferty zimowe nad Bałtykiem są świetną alternatywą zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. – Atrakcji nad polskim morzem zimą nie brakuje. Widzimy coraz większe zainteresowanie zimowym wypoczynkiem w apartamentach, które mają dostęp do takich atrakcji, jak aquapark, spa&wellness, kids cluby – dodaje.

 

Polska oferta o wysokich standardach

Tegorocznej zimy turyści chętnie wybierali komfortowe apartamenty. – Nasze analizy pokazują, że wyraźnie rośnie zapotrzebowanie na wyższy komfort wakacyjnej miejscówki. Te oczekiwania są takie same i zimą i latem. Polacy są coraz bardziej wymagający, a i krajowa oferta oraz nowa baza noclegowa nie odbiega od zachodnich standardów – zaznacza Krystyna Wróblewska.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­