Przedsiębiorcy w okresie świątecznym często decydują się na zorganizowanie specjalnych upominków dla dzieci ich pracowników, samych pracowników oraz klientów firmy. Obdarowywani poza słodyczami i alkoholem w paczkach mogą znaleźć również drobną elektronikę. Budżet przeznaczany na ten cel to najczęściej do 10 000 zł – wynika z raportu Oferteo.pl.


Elektronika w paczkach świątecznych

Okres świąteczny w firmach to nie tylko czas największych podsumowań i rozliczeń, ale także okazja do zacieśnienia więzi w zespole. Pracodawcy często decydują się na organizację świątecznego spotkania, przyznanie dodatkowego dnia wolnego pracownikom, a także rozdanie im świątecznych upominków. Jedną z popularnych form obdarowywania pracowników są kosze prezentowe, w których często znaleźć można również drobne gadżety elektroniczne.

 

Jak pokazują dane zgromadzone przez Oferteo.pl, serwis łączący poszukujących produktów z ich dostawcami, elektronika to obok słodyczy (91%), kawy i herbaty (47%) oraz alkoholu (38%) jeden z głównych wyborów prezentowych. Znaleźć ją można w 6% wszystkich firmowych paczek.

 

Gadżety przede wszystkim dla dzieci pracowników

Prezenty świąteczne są miłym gestem i mogą pełnić funkcję motywacyjną dla zespołu. Według analizy Oferteo.pl, pracodawcy często organizują je z myślą o dzieciach pracowników. Aż 46% wszystkich zapytań złożonych na portalu dotyczyło właśnie upominków dla najmłodszych. 34% przedsiębiorców planowało obdarować zespół, a co piąty poszukiwał prezentu dla klientów firmy. Spośród wszystkich trzech grup, to właśnie do dzieci najczęściej trafiały elektroniczne gadżety. Znajdowały się w co dzieciątek otrzymywanej przez nich paczce.

 

– Kosz prezentowy może stanowić miły, robiący wrażenie gest, który z pewnością pozytywnie wpłynie na relacje między wręczającym a obdarowanym. Przedsiębiorcy, którzy w okresie świątecznym rozpoczynają poszukiwania tego typu prezentów, powinni zapoznać się z ofertami od różnych dostawców, sprawdzić możliwość negocjacji ceny oraz upewnić się, że upominki na pewno zostaną dostarczone do firmy jeszcze przed świętami – zwraca uwagę Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

 

Do 10 000 zł na upominki świąteczne

Firmy w większości zamawiają do 25 koszy prezentowych (46% badanych). Większą liczbę, od 26 do 100 koszy, wybierało 19% pracodawców, a powyżej 100 sztuk – 35% z nich. Budżet, jaki przedsiębiorstwa przeznaczają na świąteczne prezenty, wynosi najczęściej do 10 000 zł. W przeliczeniu na jedną osobę daje to średnio 300 zł za jeden upominek. Jest to kwota, która z pewnością wystarczy na zakup dobrej jakości elektronicznego drobiazgu.

 

65% wyrażających zainteresowanie kupnem koszy zwracało uwagę, że zależy im na jak najszybszej realizacji zlecenia, 32% składało zamówienie z miesięcznym wyprzedzeniem, a 3% robiło to trzy miesiące wcześniej.

 

Jakie gadżety na prezent?

Gadżety chętnie wybierane jako prezenty to np.

  • powerbanki;
  • pendrive’y;
  • słuchawki;
  • przenośne głośniki bluetooth;
  • adaptery do kart pamięci.

Wybór na rynku jest bardzo szeroki. Prezent może być drobny i skromny (jak pendrive) lub nieco kosztowniejszy. Aby dodać firmowy akcent lub personalizację do upominku, firmy często decydują się na nadrukowanie swojego loga. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, szczególnie kiedy przedsiębiorstwo planuje obdarować większą liczbę osób.

 

Metodologia badania

Przedstawione dane pochodzą z analizy prawie 300 zapytań ofertowych złożonych w 2019 roku w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące koszy prezentowych.

 

Jak działa Oferteo.pl?
Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.


Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­