Wszyscy chcemy, aby majątek naszego życia został przekazany właściwym osobom. Tymczasem coraz częściej zdarzają się różnego rodzaju wątpliwości co do pokrewieństwa... Czy to na pewno dziecko mojego syna? Czy to możliwe, że synowa miała romans? Czy rzeczywiście możemy być rodziną? Przed sporządzeniem testamentu warto zyskać pewną odpowiedź na tego typu pytania.

 

Pewność co do pokrewieństwa – dlaczego taka ważna?

Wątpliwości nigdy nie znikną samoistnie, a będą po prostu narastać. Pewność co do pokrewieństwa pozwoli Ci:

  • pozbyć się niepewności i odzyskać spokój już na zawsze;
  • przepisać spadek właściwej osobie i rozwiązać sprawę po swojej myśli (bez względu na to, jaka będzie prawda).

Dylematy wielu rodzin

Podejrzenie synowej o romans, brak podobieństwa między dzieckiem a ojcem, nagłe pojawienie się nowego członka rodziny... Być może wydaje Ci się, że takie sytuacje są rzadkie i wstydzisz się tego, że masz wątpliwości. Nic bardziej mylnego! Wiele osób mierzy się z nimi na co dzień, co powoduje stres, frustrację i pogorszenie samopoczucia.

 

Przed przepisaniem spadku warto więc zyskać odpowiedź na nurtujące pytania i zamiast bić się z myślami – sprawdzić, czy majątek otrzyma odpowiednia osoba.

 

Jak sprawdzić więzy krwi?

Dostępne są badania genetyczne, które pozwalają sprawdzić więzy krwi np. między dziadkami a wnukiem, rodzeństwem czy wujkiem i bratankiem. Do ich wykonania wystarczą tak naprawdę takie próbki jak wymazy z policzka, szczoteczka do zębów, włosy z cebulkami, maszynka do golenia, sztućce, puszka po napoju, niedopałek papierosa i wiele innych.

Badania można więc zrobić dyskretnie i wygodnie. Co ważne – testy DNA wystarczy zrobić raz w życiu, ponieważ wynik jest niezmienny. Czy warto się zdecydować? Tak, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

 

Nie tylko uzyskasz pewność i spokój, ale też szansę, żeby rozwiązać sytuację prawną rodziny i zapobiec przekazaniu majątku osobie, której wcale się nie należy.

 

Autor: www.testynaojcostwo.pl

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­