Co włożyć do koszyczka wielkanocnego?

Ciekawostki i rozrywka

Dla wielu z nas jedną z najważniejszych tradycji wielkanocnych jest szykowanie święconki. Jakie produkty powinny znaleźć się w koszyczku?

 

Podstawowe składniki

Produkty, które znajdą się w święconce powinny być przemyślane, a nie przypadkowe. Pamiętajmy też, by wybierać rozsądnie pokarm, ponieważ w koszyczku jest niewiele miejsca. Wprawdzie jego zawartość może się różnić w zależności od regionu, w którym mieszkamy, oraz od naszych upodobań, to są jednak produkty, o których nie powinniśmy zapomnieć, bo każdy z nich symbolizuje co innego. Jakie są podstawowe komponenty, bez których nie powinniśmy wybierać się na świecenie i jaka jest ich symbolika? Oto krótka lista.

 

Co jeszcze włożyć do koszyczka?

Do koszyczka wielkanocnego możemy też włożyć ulubione przysmaki: owoce, słodycze takie jak czekoladowe jajka czy zajączki. Niektórzy święcą też masło (symbol dobrobytu) czy ocet (symbol łez wyrażający ciężki los synów Abrahama w Egipcie). Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie święconki bez tradycyjnego wielkanocnego pasztetu np. pasztetu z królika marki Konspol. Przeznaczony dla konsumentów ceniących sobie tradycyjne smaki, produkowany jest ze szczególną dbałością, według oryginalnej receptury. Delikatna, idealna konsystencja, pozwala pokroić go cieknie plastry i idealnie ułożyć w niewielkim koszyczku.

 

Drukuj
Publikacja: Sebastian Kubiak