W pierwszy weekend kalendarzowej jesieni, czyli 25 i 26 września odbędą się Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu. Odwiedzając halę nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich, zainteresowani z pewnością znajdą swój dom lub mieszkanie. Po 363 dniach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, znów będzie można spotkać wielu uznanych deweloperów podczas jednego wydarzenia, którego organizatorem jest Nowy Adres S.A., członek grupy MTP.

 

Targi Mieszkań i Domów to od lat najlepsza okazja do tego, by w jednym miejscu, podczas jednego wydarzenia spotkać najlepszych deweloperów, poznać ich oferty mieszkaniowe, a następnie podjąć najlepszą decyzję dotyczącą zakupu nieruchomości. Cała branża długo czekała na nową, jesienną edycję targów, ale rozporządzenie Rady Ministrów z 6 czerwca dało zielone światło – zniosło bowiem zakaz organizowania targów oraz wszelkich konferencji. – Takie wydarzenia mogą się odbywać przy zachowaniu limitu 1 osoby na powierzchni 15 mkw., rzecz jasna nie wlicza się w to osób zaszczepionych przeciw covid19. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji Targów Mieszkań i Domów zadbamy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym maseczkomaty i dozowniki z płynem dezynfekującym, a także bramki termowizyjne mierzące temperaturę uczestnikom. Osoby zaszczepione uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego ten fakt – podkreśla Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. W targach weźmie udział blisko 80 wystawców, w tym dobrze znani mieszkańcom Poznania deweloperzy, jak: Ataner, EBF Development, Grupa Inwest, Konimpex-Invest, Linea, Masterm, Nickel, Nexity, NovaForm, RBW, Robyg, czy UWI. Na stoiskach banków i doradców będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział w imprezie zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz.

 

Ale impreza Nowego Adresu to nie tylko targi - to także bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Finansowej będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Z kolei w Strefie Najmu i Zakupu wykłady poprowadzą uznani eksperci prawni z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, specjaliści od inwestowania w nieruchomości czy architekci wnętrz.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach poznańskich targów mieszkaniowych, partnerem wydarzenia jest Grupa Inwest, deweloper z 25-letnim doświadczeniem, który z sukcesami działa na rynku poznańskim. – Naszym klientom zaprezentujemy zróżnicowaną ofertę, obejmującą: Horyzont Naramowice, Nova Łacina – etap II oraz Wilda Corner – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. W inwestycji Horyzont Naramowice powstanie 159 mieszkań, z czego dostępnych jest 96. Przy ulicy Czarnieckiego na poznańskiej Wildzie zostanie zrealizowany kameralny projekt Wilda Corner, w którym 38 z 60 mieszkań już znalazło swoich nabywców. Największy wybór będą mieć klienci poszukujący własnego M w okolicach Jeziora Maltańskiego. W II etapie inwestycji Nova Łacina będzie wybudowanych 236 mieszkań, a 80 lokali zostało sprzedanych bądź zarezerwowanych. Deweloper przygotował specjalną promocję – 3 procent rabatu od ceny regularnej na zakup dowolnego lokalu z każdej z wymienionych inwestycji. – Ponadto ofertę specjalną przygotowaliśmy dla klientów osiedla Horyzont Naramowice. Do zakupionego lokalu mieszkalnego dajemy komórkę lokatorską gratis lub drugie miejsce postojowe gratis. Nabywca może również zdecydować się na rodzinne miejsce postojowe na dwa auta w cenie 32 tysięcy zł brutto. Dodatkowo do mieszkań powyżej 65 mkw. gwarantujemy miejsce na rower w hali garażowej zupełnie gratis. Sformatowaliśmy nasze promocje targowe tak, by każdy z klientów mógł z nich skorzystać i był pełni usatysfakcjonowany – podkreśla Mateusz Glema z Grupy Inwest.

 

Nowości z różnych stron Poznania

Wśród blisko 80 wystawców prym będą wieść oczywiście firmy deweloperskie. Nie zabraknie inwestycji premierowych, zlokalizowanych w różnych stronach Poznania. EBF Development wprowadził do sprzedaży nowy projekt mieszkaniowy. Na terenie dzielnicy Wilda, przy ulicy Bergera powstanie 7 - kondygnacyjny budynek składający się z 2 segmentów. Dostępne będą 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. W ofercie są zarówno kawalerki jak i lokale -2, -3, -4 i -5 pokojowe. W mieszkaniach na parterze pojawią się ogródki, a w pozostałych – balkony lub loggie. Dopełnieniem proponowanych lokali będą charakterystyczne dla architektury projektu przestronne tarasy o powierzchni nawet do 126 mkw. Nie zabraknie także dużych, panoramicznych przeszkleń gwarantujących doskonałe doświetlenie wnętrz. Pod budynkiem powstaną 2 hale garażowe, gdzie znajdzie się 155 miejsc postojowych.

 

Proxin Development zaprezentuje premierowo projekt Słowackiego 7, czyli wyjątkowy budynek, który łączy w sobie cechy architektury współczesnej oraz klasycznej w centrum Poznania. W ofercie targowej będzie również znana już poznaniakom inwestycja Nowe Ogrody. W ramach etapu 6, którego budowa zakończy się w przyszłym roku, w sprzedaży zostały ostatnie wolne mieszkania. Więcej dostępnych lokali (2-,3- i 4- pokojowych o powierzchni do 90 mkw) jest w niedawno rozpoczętym etapie 7. Uzupełnieniem targowej propozycji tego dewelopera będzie nadmorski apartamentowiec Nautic Park, który powstaje w Darłówku.

 

 

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu pozwalają mocniej zagłębić się w proces zakupu mieszkania bądź domu, od strony formalno-prawnej. Służy temu specjalnie przygotowana strefa, gdzie klienci mogą spotkać się z ekspertami i otrzymać odpowiedzi na każde z pytań. Podczas wydarzenia wystawiają się firmy oferujące artykuły wyposażenia wnętrz oraz architekci, dzięki którym można zaplanować pełną aranżację nowego M – od łazienki, przez kuchnię do sypialni, pamiętając o każdym detalu. Z kolei eksperci finansowi pomogą w wyliczeniu zdolności kredytowej oraz podpowiedzą, jakie rozwiązania przy zakupie mieszkania będą najlepsze. W tym roku, już po raz kolejny we współpracy z 3DEstate do dyspozycji klientów będzie Strefa Wirtualnych Spacerów.

 

- Targi Mieszkań i Domów to idealna okazja, by w szerszej perspektywie spojrzeć na cały rynek pierwotny i zobaczyć, co on oferuje klientom indywidualnym oraz inwestorom. A o tym, że nieruchomość to nadal najlepsza inwestycja, nikogo przekonywać nie trzeba. Ponadto, podczas wydarzenia przedstawiciel naszego związku, Sebastian Juszczak, poprowadzi w sobotę wykład m.in. o tym, jak sprawdzić dewelopera, na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert i podejmowaniu decyzji zakupowych, a także wytłumaczy, co można wyczytać z prospektu informacyjnego – mówi Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

­
Ciasteczka
Portal Klapka.pl używa ciasteczek i podobnych technologii w celu świadczenia usług. Korzystając z nich zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.