Na początku lata nowym mieszkańcom osiedla Rodzinny Zakątek przekazano 11 domów w zabudowie szeregowej. Natomiast pod koniec roku deweloper KM Building planuje oddanie do użytku kolejny szeregowiec z 12 domami.


W ramach budowy osiedla Rodzinny Zakątek powstały już III etapy. Od roku 2017 trwa realizacja etapu IV. Wraz z początkiem lata nowym mieszkańcom deweloper przekazał 11 domów w zabudowie szeregowej. Natomiast w IV kwartale tego roku oddanych do użytku zostanie kolejne 12 domów. - Obecnie trwają prace nad zadaszeniem trzech szeregowców, czyli 35 domów. Ten, którego zakończenie planujemy na koniec tego roku ma zamontowaną już stolarkę okienną. Kładziony jest także tynk. - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Deweloper proponuje klientom dwie powierzchnie domu. Cena mniejszego to 285.000 zł brutto, a większego - 330.000 zł brutto. Co istotne, wszystkie są oddawane w podwyższonym stanie deweloperskim. Nabywca nieruchomości otrzymuje m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, instalacja do kominka, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Deweloper dużą wagę przykłada również do zagospodarowania terenu wokół inwestycji. Mieszkańcy osiedla otrzymują oświetlenie, ogrodzenie, trawniki, podjazd dla samochodów, przestronne tarasy z piaskowca i pergole. Drogi wewnętrzne, pomiędzy budynkami mają szerokość 8 metrów, a przed każdym domem, w zależności od nieruchomości dostępne są od 1 do 3 miejsc parkingowych.

 

Wraz z rozbudową osiedla zmienia się także najbliższe otoczenie inwestycji. Powstała droga dojazdowa z kostki brukowej, działa również sklep osiedlowy. W planach inwestora jest także rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej. Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje niecałe 20 kilometrów od Poznania. Dogodny dojazd zapewnia droga ekspresowa S11. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Teren inwestycji graniczy z lasem, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe z pewnością zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Z kolei w pobliskim Kórniku funkcjonują szkoły, przedszkola, apteki i liczne centra czy punkty handlowo - usługowe.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

­
Ciasteczka
Portal Klapka.pl używa ciasteczek i podobnych technologii w celu świadczenia usług. Korzystając z nich zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.