Realizacja pierwszego etapu Osiedla Przy Jeziorach w Poznaniu dobiega końca. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. W trakcie przygotowań jest także dom pokazowy, który jeszcze tej zimy zostanie zaprezentowany zainteresowanym klientom.

 

Deweloper More Place realizuje inwestycję Osiedla Przy Jeziorach, w północno zachodniej części miasta, przy nowo powstałej ulicy Golęczewskiej. Pierwszy etap osiedla składa się z 12 domów w zabudowie bliźniaczej, o metrażach 109,4 – 112,2 m2. Do każdego z nich przynależą przestronne ogrody, do ponad 500 m2. Wnętrza domów posiadają od 4 do 5 pokoi, w tym przestronny salon. W proponowanym układzie znajduje się także: aneks kuchenny z możliwością zabudowania, 2 łazienki, oddzielne pomieszczenie na pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia na garderobę. Taki projekt domu spełnia wymagania nawet większej rodziny. Deweloper proponuje również dodatkowe opcje wyposażenia domu lub ogrodu, np.: instalację fotowoltaiczną, instalację inteligentnego domu, instalację alarmową lub system automatycznego nawadniania ogrodu. – Na Osiedlu Przy Jeziorach trwają ostatnie wykończenia w domach oraz montowane są ogrodzenia. Natomiast w ostatnim miesiącu ukończone zostały wszystkie chodniki. W trakcie urządzania jest też jeden z domów, który będzie służył jako pokazowy. Planujemy jego ukończenie jeszcze tej zimy. – potwierdza Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Na terenie osiedla zaplanowano również posadzenie kilkudziesięciu drzew, które wkomponują się w zielone otoczenie tej okolicy. Osiedle w całości zostanie ogrodzone oraz zamontowane zostaną automatyczne dwuskrzydłowe bramy wraz z domofonami. Deweloper utwardzi także drogę dojazdową.

 

Osiedle Przy Jeziorach otoczone jest malowniczą, zieloną okolicą oraz trzema jeziorami: Kierskim, Kierskim Małym oraz Strzeszyńskim. Nieco dalej jest także Jezioro Rusałka. Niska i rzadko rozmieszczona zabudowa tej części miasta, sprawia, że to spokojne miejsce do zamieszkania. W najbliższej okolicy, przyszli mieszkańcy mają wiele miejsc do rekreacji oraz aktywności sportowej. Bliskość dobrze zagospodarowanych plaż, malowniczo położone ścieżki piesze i rowerowe, to raj dla miłośników wypoczynku i aktywności na łonie natury. W okolicy, znajdują się placówki oświatowe, sklepy i punkty usługowe. W około 10 min można także dojść do najbliższego przystanku miejskiej komunikacji autobusowej, skąd kursuje linia 195, prowadząca do pętli Ogrody, przez Kiekrz, Strzeszyn oraz okolice Sołacza. W odległości około 2 km, znajdują się także dwie stacje kolejowe. Po zachodniej stronie osiedla, znajduje się stacja Kiekrz, skąd kursują pociągi Regio. Natomiast po wschodniej stronie ze stacji Złotniki – Grzybowe, można dojechać koleją metropolitalną do stacji Poznań Główny, już w około 15 min.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu Klapka.pl. Redakcja portalu Klapka.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

­
Ciasteczka
Portal Klapka.pl używa ciasteczek i podobnych technologii w celu świadczenia usług. Korzystając z nich zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.