W Rabowicach w gminie Swarzędz w powiecie poznańskim powstaje inwestycja Zielone Rabowice II. Pierwszy etap osiedla, według harmonogramu ma być gotowy pod koniec 2018 roku.


Przy ulicy Bliskiej w Rabowicach, w ramach pierwszego etapu powstanie 36 domów w zabudowie bliźniaczej, w tym 22 domy o powierzchni 75 m kw. Pozostałe 14 domów będzie mieć metraż 90 m kw. – Budowlańcy postawili już ściany parteru w niemal wszystkich lokalach. W najbliższych dniach będą montowane stropy – informuje Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Jak przekonuje przedstawiciel dewelopera, inwestycja przebiega zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Także w 2018 roku będą toczyć się prace związane z drugim etapem osiedla. Inwestor zaplanował, że powstanie dodatkowo 20 domów o powierzchni 75 m kw. Inwestycja Zielone Rabowice II to kontynuacja udanego projektu w podpoznańskich Rabowicach. W ramach osiedla Zielone Rabowice powstały 24 domy w zabudowie bliźniaczej, wszystkie zostały sprzedane, a mieszkańcy już odebrali klucze. Co warte podkreślenia, to nie pierwsza inwestycja Greenbud Development, przy wschodniej granicy Poznania. Na przedmieściach, deweloper zrealizował osiedla w Gortatowie, Siekierkach Wielkich i Paczkowie oddalonych kilka kilometrów od wielkopolskiego Swarzędza. W tych miejscowościach zostało przygotowanych łącznie 26 lokali mieszkalnych.


O dużym zainteresowaniu domami budowanymi przez Greenbud zdecydowało co najmniej kilka czynników. To między innymi popularna zabudowa bliźniacza, duże działki, na których stoją domy, przemyślany projekt z 3 pokojami na piętrze każdego z nich, czy możliwość adaptacji poddasza. – Nasza firma posiada coraz bardziej ambitne projekty, pozostajemy elastyczni dla klientów, co uważamy za naszą największą zaletę – wyjaśnia Magdalena Błaszkowiak-Pepel z firmy Greenbud. Aktualnie, u progu nowego roku deweloper proponuje rabat 10 000 zł brutto na opcje dodatkowe, takie jak ogrzewanie podłogowe, izolacja kominkowa, czy wykończenie poddasza. Jak przekonują eksperci na rynku nieruchomości, wszelkie opcje dodatkowe, które oferuje dany deweloper, wpływają na jeszcze większe zainteresowanie klientów. A popularność nowych domów czy mieszkań z pewnością nie będzie maleć. Dane statystyczne wskazują, że 2018 rok także będzie udany dla branży deweloperskiej. W trzecim kwartale 2017 roku wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań oraz liczby oddanych do użytkowania, w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­