Spośród inwestycji deweloperskich realizowanych na przedmieściach, największym uznaniem cieszą się takie, które przygotowane są kompleksowo, z pełną infrastrukturą, zapewniającą komfort życia, nieodbiegający od tego w mieście.


Ostatnie lata to dynamiczny rozwój branży deweloperskiej. Dzięki temu deweloperzy śmiało planują kolejne inwestycje. Nie zmienił tego zakończony program „Mieszkanie dla Młodych”, w ramach którego wielu Polaków zdecydowało się kupić nowe M. - Konkurencja w branży jest niemała, klient ma duży wybór. Statystyki i doświadczenie podpowiadają, że często wybierając dom, jest to nasze stałe miejsce na długie lata – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea, realizującej osiedla Leśna Polana i Osada Leśna w podpoznańskiej Dąbrówce. Jak zaznacza, dla klientów sama oferta domu, czy mieszkania, nawet najbardziej funkcjonalnych, to tylko jeden z czynników decydujących o zakupie. Liczy się to, co zastaną wychodząc ze swojego M – czy inwestycja jest zaplanowana kompleksowo, z dostępem do wszystkich usług.


Coraz częściej standardem są osiedla o jednolitej, spójnej architekturze, z bezpiecznymi alejkami wewnętrznymi, a także miejscami rekreacyjnymi i placami zabaw. – W przypadku naszych inwestycji dbamy o oświetlenie uliczne, elementy małej architektury i zagospodarowanie części zielonych wraz z krzewami oraz drzewami – zauważa Adam Wędrychowicz. W podpoznańskiej Dąbrówce mieszkańcy mają wszystko, co potrzebują na co dzień, w tym Centrum Handlowe Aurora, nowoczesną szkołę podstawową dla 750 dzieci, restauracje, kawiarnie, czy kościół. Deweloper Linea nakreślił już plany dotyczące sąsiedniej inwestycji Leśna Polana w Dopiewcu, oddalonej od Dąbrówki o 1,5 km. Powstanie tu przedszkole, szkoła podstawowa, a także centrum handlowo-usługowe. Infrastruktura, wraz z licznymi udogodnieniami, rozwija się systematycznie.


Kompletne, przyjazne osiedle na przedmieściach to także dogodny dojazd do centrum. Na zadowolenie z życia wpływ ma infrastruktura drogowa i organizacja transportu publicznego. Gmina Dopiewo, wraz z osiedlami Leśna Polana i Osada Leśna, jest zaangażowana w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, mający na celu jeszcze wzmocnić istniejące połączenia, dodać kolejne i stworzyć pełną infrastrukturę. Dla mieszkańców osiedli Linea, jak i ich sąsiadów, duże znaczenie ma fakt, że pociąg jadący na linii Poznań – Nowy Tomyśl zatrzymywać się będzie nie tylko na stacjach: Dopiewo i Palędzie, ale i w niedalekiej przyszłości w Dopiewcu. W Dąbrówce/Palędziu powstaje już zintegrowany węzeł przesiadkowy. Dojazd nowoczesnym szynobusem do Poznania to 12 minut. Projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej to odpowiedź na trwający trend suburbanizacji. Cenimy przedmieścia jako miejsce do życia. Wystarczy podać przykład Dąbrówki i Dopiewca, gdzie na osiedlach dewelopera Linea zamieszkało już ponad 1000 rodzin. Jednocześnie mocno zmieniła się komunikacja i proponowane są kolejne rozwiązania.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­