Budowa projektu Piątkowska 103 zgodna z założeniami: w trakcie wykonania jest czwarta kondygnacja i strop. Ponadto kontynuowane są prace związane z rozprowadzeniem instalacji wewnętrznych.


Budowa Piątkowskiej 103, poznańskiej inwestycji Quadro Development jest kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Po tym jak została ukończona trzecia kondygnacja budynku, zaangażowanie pracowników zostało zwrócone w stronę przedostatniego, czwartek piętra. Aktualnie trwają prace nad dokończeniem ścian nośnych i stropów połowy pomieszczeń. Warto wspomnieć, iż właściciel projektu dba o to, aby miejsce pracy było zgodne z zasadami bezpieczeństwa bhp, a także z zasadami związanymi z wirusem COVID-19. Lokalizacją tej inwestycji jest ulica Piątkowska w Poznaniu, prostopadła do ulicy Słowiańskiej i równoległej do ulicy Sokoła.


W ramach Piątkowskiej 103 zostanie przygotowany pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdą się 42 mieszkania, w tym 13 kawalerek, 22 lokale 2-pokojowe oraz 4 mieszkania z trzema pokojami. Propozycję dewelopera uzupełniają 3 mieszkania 4-pokojowe, czyli projekty z balkonami, a wśród nich jeden z tarasem 10 m kw. Inwestycja została zaprojektowana w sposób umożliwiający posiadanie ogródka w mieszkaniach na parterze, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony. Budynek mieszkalny będzie posiadał pewne udogodnienia, takie jak: podziemna hala garażowa na 32 auta, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich, dziesięć naziemnych miejsc postojowych, a także windę.


Osoby, które już zarezerwowały sobie miejsce w inwestycji Piątkowskiej 103, a także wszyscy, którzy są nią zainteresowani, oczekują informacji o postępach budowy. O niej wypowiedział się Marek Smogór, reprezentujący dewelopera projektu, Quadro Development - Postawiona została trzecia kondygnacja i obecnie w trakcie wykonania jest czwarta, która jest przedostatnim piętrem projektu; kontynuowane są prace związane z rozprowadzeniem instalacji wewnętrznych wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych; pracownicy przygotowują jednocześnie pracę pod ostatnią kondygnację. Na podsumowanie Marek Smogór dodał: - Budowa przebiega bez zarzutów, wszystko idzie zgodnie z założeniami oraz bez opóźnień. Planowany termin realizacji to druga połowa 2021 roku.


Deweloper oprócz inwestycji Piątkowska 103, zaplanował także drugi projekt na poznańskich Winiarach, o nazwie Rezydencja Winiary. To nowa inwestycja, która po oficjalnym otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, jest na etapie przygotowania oraz wykopu pod podziemną halę garażową. Rezydencja Winiary będzie pięciokondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym, w którym do użytku mieszkalnego zostanie oddanych 31 mieszkań, o powierzchni od 27 do 106 m kw. Na przyszłych nabywców czekać będzie różnorodna oferta. Zakończenie budowy Rezydencji Winiary jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Quadro Development skupia się na dwóch opisanych inwestycjach, po tym jak zakończyło inwestycje na poznańskim Grunwaldzie - Bosa 7 i Sielska 14.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­