Wśród klientów na rynku nieruchomości dużą grupę niezmiennie stanowią pary i młode rodziny z dziećmi. Poszukując swojego mieszkania, warto pamiętać o takich walorach lokalizacji, które zapewnią wygodne i bezpieczne życie dla nas i rodziny.


Bez względu na to, na jakim etapie życia jesteśmy, miejsce, w którym żyjemy, stanowi priorytet. Czy z osiedla będzie blisko do centrum, czy obok jest pełne zaplecze handlowo-usługowe, a w otoczeniu przyroda - to czynniki, które należy przeanalizować, podejmując decyzję o zakupie nieruchomości. Znaczące mogą być również plan zagospodarowania terenu, czy wreszcie bezpieczeństwo samego osiedla. Pary, czy młode rodziny z dziećmi z pewnością zapytają dodatkowo o ciekawe atrakcje dla swoich pociech oraz placówki edukacyjne w pobliżu. Jakie zatem miejsce najlepiej wybrać dla rodziny?


Część mieszkańców stawia na wyprowadzkę z Poznania, by osiedlić się w gminach ościennych. Z drugiej strony, dużym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się budynki wielorodzinne w granicach miasta, o interesującej architekturze i doskonałej lokalizacji. W stolicy Wielkopolski nowe inwestycje deweloperskie powstają na Wildzie, zielonym Dębcu, czy Jeżycach, a z każdej z tych dzielnic jest 4-5 km do ścisłego centrum. – Te dzielnice, odkrywane na nowo, stanowią dla rodzin interesującą alternatywę przedmieść. Klienci zwracają uwagę na to, by wszystko mieć pod ręką, a osiedle było bezpieczne – mówi Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu w RED Development. Deweloper oddał już do użytku 2 budynki wielorodzinne z 263 mieszkaniami na osiedlu Red Park przy ul. 28 czerwca 1956 w Poznaniu. W trzecim znajdzie się 137 lokali, z loggiami, tarasami czy zielonymi ogródkami.


Wszędzie blisko

Faktem jest, że klienci na rynku nieruchomości najchętniej wybierają inwestycje w takich lokalizacjach, z których wszędzie jest blisko – zarówno do centrum miasta, jak i węzłów komunikacyjnych umożliwiających wjazd na trasy szybkiego ruchu. W tym kontekście osiedle Red Park wyróżnia się, ponieważ wystarczy kilka minut, by dotrzeć do węzła autostradowego A2 Poznań – Luboń, co ułatwia podróż w różne miejsca regionu i kraju. Blisko jest także serce miasta. Można skorzystać z tramwaju lub autobusu i w 10 minut znaleźć się w ścisłym centrum.


Wszystko pod ręką

Obok osiedla Red Park znajduje się Lasek Dębiecki, a w pobliżu Łęgi Dębińskie. Kilka kroków dzieli mieszkańców od Galerii Dębiec ze sklepem spożywczym, kinder parkiem, czy siłownią. - Na Dębcu świetnie czują się młode rodziny, ponieważ najważniejsze potrzeby mogą realizować na miejscu - zauważa Roma Peczyńska. Blisko są przychodnie, a także lokalny rynek. Położenie osiedla oferuje dla najmłodszych aż dziewięć przedszkoli, ale też szkoły dla uczniów na różnym szczeblu edukacji. Według badania dewelopera RED to niezmiennie najważniejszy element, jaki biorą pod uwagę młode rodziny z dziećmi, szukając mieszkania.


Rodzina i jej bezpieczeństwo priorytetem

Warto zwrócić uwagę, by wybrać bezpieczną lokalizację, a według danych pozyskanych z Komisariatu Policji w Poznaniu ilość przestępstw na terenie podlegającym pod Komisariat Policji Poznań-Wilda (do którego należy Dębiec) jest na najniższym poziomie w skali Poznania. Bezpiecznie będziemy czuć się na które jest chronione, monitorowane i zamknięte, a to kolejne cechy osiedla Red Park. Z myślą o najmłodszych na terenie osiedla Red Park powstanie plac zabaw, zachęcający do integracji mieszkańców, nie tylko tych najmłodszych. W takim otoczeniu łatwiej o relaks i odnalezienie swojej bezpiecznej przestrzeni. Nabywcy mieszkań dostrzegają te walory osiedla, dlatego w III etapie Red Parku sprzedane jest już 52 procent lokali z całego budynku wielorodzinnego. I i II etap osiedla są całkowicie sprzedane.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­