Płaski ogrzewacz wody z elektroniką

Na rynku dostępny jest elektryczny ogrzewacz wody, z cyfrowym sterowaniem, który jest elegancki, smukły i wydajny. Przeznaczony jest do domów, gdzie design urządzenia ma duże znaczenie, a wolnej przestrzeni nie ma zbyt dużo.


Dopasujemy wszędzie

Ogrzewacz Vertigo można łatwo zaaranżować w pomieszczeniu lub nawet ukryć w zabudowie meblowej. Jest to możliwe ze względu na:

  • smukły i płaski kształt tj. zaledwie 29 cm głębokości i 49 cm szerokości
  • montaż i pracę w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej (bez obniżenia sprawności urządzenia).

Cyfrowe sterowanie

W ogrzewacz wbudowano procesor ze sztuczną inteligencją Smart, która uczy się stylu życia oraz potrzeb swych użytkowników, gwarantując w ten sposób wysoki komfort oraz oszczędność energii. Ten samouczący się system zaawansowanej elektroniki zbiera i analizuje dane o swej pracy.

Automatycznie obliczy zapotrzebowanie na c.w.u., na podstawie historii poprzednich tygodni. Następnie zaplanuje produkcję i zużycie wody w skali tygodnia. Mamy do dyspozycji prosty i intuicyjny programator oraz wizualne informacje o ilości ciepłej wody, która dostępna jest we wnętrzu zbiornika.


Nagłe zapotrzebowanie na wodę

Aby osiągnąć komfort cieplny, w możliwie najkrótszym czasie, urządzenie może pracować z uwzględnieniem swoich maksymalnych parametrów. Po jego otrzymaniu, ogrzewacz samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Dzięki trybowi przyspieszonej pracy Boost, nagłe i nieprzewidziane zapotrzebowanie na ciepłą wodę, nie będzie stanowiło już większego problemu. W efekcie będziemy mieć przygotowaną wodę, na dodatkowy prysznic, w mniej niż pół godziny.


2 grzałki ceramiczne

Vertigo wyposażono w 2 niezależne grzałki ceramiczne, o różnych mocach. Charakteryzują się one trwałością i żywotnością, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na całej swej powierzchni, rozprowadzają równomierne ciepło. Poza tym podczas ewentualnej naprawy nie wymagają opróżnienia zbiornika z wody.


Zabezpieczenie zbiorników przed korozją

Ogrzewacz posiada 2 zbiorniki, z których jeden pełni rolę zbiornika wstępnego. Ich wnętrze jest zabezpieczone przed korozją dzięki:

  • emalii ceramicznej Diamond quality, której skład chemiczny wzbogacają pierwiastki metali szlachetnych (tytan i tlenek miedzi)
  • anodzie magnezowej, która pomaga w utrzymaniu równowagi chemicznej zbiornika.

W razie awarii

Tryb Autodiagnostyka obrazuje na wyświetlaczu kod usterki, otrzymujemy także wizualną informację o konieczności wezwania instalatora. Serwis firmy Atlantic Polska gwarantuje maksymalny czas interwencji, na poziomie 48 godzin, od momentu zgłoszenia. Usterkę można zgłosić i śledzić poprzez stronę www. Bezpłatna infolinia serwisowa czynna jest przez całą dobę.


Bezpieczeństwo

Vertigo posiada zabezpieczenie:

  • przeciwbakteryjne, które dzięki odpowiedniej temperaturze wewnątrz zbiornika, zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się w nim bakterii Legionella
  • przed uruchomieniem do pracy na sucho (bez wody)
  • przed nadmiernym wzrostem ciśnienia we wnętrzu urządzenia
  • przed zamarznięciem (tryb Frost Free, czyli temperatura pracy +7 st.C.)

Można zakupić Vertigo ze zbiornikiem 50l, 80l lub 100l. Jego cena wynosi od 1 486 zł do 1 722 zł.


Więcej informacji nt. ogrzewacza http://www.atlantic-polska.pl/ogrzewacz-wody/vertigo/

 


Drukuj   E-mail
Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież