Greenbud Development podczas wrześniowych Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu zaprezentował już III etap osiedla Zielone Rabowice II. Powstanie w nim 14 domów w zabudowie bliźniaczej. W każdym z nich znajdą się dwa dwupoziomowe lokale mieszkalne, z ogrodami nawet 500 m kw. Rabowice i Swarzędz cieszą się dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na włączenie w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.


Osiedle Zielone Rabowice II to kontynuacja udanego projektu w Rabowicach. Przy ulicy Kuźniczej w tej miejscowości powstały 24 lokale w zabudowie bliźniaczej, do których mieszkańcy wprowadzili się na początku 2018 roku. W ramach nowej inwestycji, w trzech etapach zostaną przygotowane łącznie 84 lokale mieszkalne w zróżnicowanym metrażu: 75, 83 i 90 m kw. Pierwsza część osiedla, z 36 lokalami, będzie gotowa pod koniec bieżącego roku. II etap zostanie zrealizowany w połowie 2019 roku i ostatnie domy są nadal na sprzedaż. Natomiast podczas ostatnich Targów Mieszkań i Domów deweloper zaprezentował III etap, z 28 domami (24 lokale o powierzchni 83 m kw. oraz cztery w metrażu 75 m kw.). Projekt każdego z nich wyróżnia się wyraźnym, funkcjonalnym podziałem przestrzeni. Na parterze znajduje się salon z aneksem, a na piętrze – trzy pokoje. Na obu kondygnacjach zaplanowano łazienki. Mieszkańcy mogą liczyć na działki do 500 m kw., co gwarantuje duży ogród.


Wybierają gminę Swarzędz

Rabowice, gdzie powstaje inwestycja, to jedna z najpopularniejszych miejscowości zlokalizowanych przy Swarzędzu i tuż obok Poznania. O tym, aby zamieszkać na przedmieściach i dojeżdżać do stolicy Wielkopolski, decyduje kilka czynników dotyczących oferty mieszkaniowej, ale nie tylko. Klient na rynku nieruchomości dostrzega, że cena brutto za m kw. jest niższa w porównaniu do inwestycji w centrum stolicy Wielkopolski. Decyduje też lokalizacja – trasą nr 92 można dojechać do granic Poznania w 10 minut. – Dodatkowo Swarzędz został włączony do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Szynobusem na Poznań Główny dotrzemy w 12 minut. To dodatkowy argument dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się na zamieszkanie w gminach ościennych – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Jak zaznacza, klienci pytają o popularny szynobus. Co warte podkreślenia, w Swarzędzu oddalonym od Rabowic o 2 km, przygotowano węzeł przesiadkowy. To pozwala zostawić auto na bezpiecznym parkingu, a następnie skorzystać z transportu publicznego.


Gmina Swarzędz oferuje pełne zaplecze handlowo-usługowe swoim mieszkańcom, liczne placówki edukacyjne. Klienci, którzy wybiorą Rabowice, wiele spraw załatwią w bezpośrednim pobliżu, bez konieczności dojazdu do Poznania.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­