Domy szeregowe na Podolanach, nowy typ mieszkań w podpoznańskiej Murowanej Goślinie, a do tego premierowa inwestycja w sercu Winograd – to tylko drobny ułamek propozycji od deweloperów, którzy zaprezentują się na Targach Mieszkań i Domów 2 i 3 marca w Poznaniu.

 

- Kto weźmie udział w naszym wydarzeniu i będzie szukał nowości, z pewnością się nie zawiedzie - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Organizatorem eventu jest spółka Nowy Adres S.A., należąca do grupy MTP.


Nowości pod Poznaniem

Poznań i jego przedmieścia od lat sprzyjają inwestycjom deweloperskim. Na obrzeżach swoje osiedla rozwija Linea Deweloper. Podczas najbliższych targów zostaną zaprezentowane nie tylko mieszkania szeregowe „Forma”, ale coraz popularniejsze lokale w budynkach wielorodzinnych „Logo”. W osiedlu „Dąbrówka Leśna Polana” stanowią ważną część oferty, a w Murowanej Goślinie, gdzie Linea także buduje, są nowością.

 

Na obrzeżach Poznania popularna jest gmina Kleszczewo. W tym obszarze buduje się Osiedle 4 Pory roku w Gowarzewie, które po raz pierwszy zostanie zaprezentowane klientom 2-3 marca w Poznaniu. – Nasz projekt został podzielony na kilka etapów, a pierwszy zakłada dwaniaście nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej o powierzchni – 88,18 oraz 89,25 mkw. Rezerwując podczas imprezy targowej dom z I etapu, klienci odbiorą klucze w IV kwartale 2019 - mówi Monika Tomaszkiewicz, z biura sprzedaży firmy Global GT.


W mieście na nowo

Mieszkańcy, na co dzień związani ze stolicą Wielkopolski, kochają nie tylko przedmieścia, ale stawiają na wygodę życia w granicach miasta. Przykładem jest nowy projekt na Winogradach. U zbiegu ulic Czarna Rola i Pasterskiej powstaje osiedle Enklawa Winogrady, premierowo zaprezentowane na najbliższych targach. W ramach inwestycji powstaną trzy budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich, najbardziej kameralny, trzykondygnacyjny składał się będzie z 18 mieszkań. Dwa kolejne to budynki z 51 mieszkaniami każdy.

 

Z serca Winograd możemy w kilkanaście minut przenieść się w kolejną lokalizację, poznańskie Podolany. Deweloper Sky Investments, znany z popularnej inwestycji Rodzinne Komorniki, prowadzi też sprzedaż domów szeregowych w pobliżu ulicy Strzeszyńskiej w Poznaniu. Podczas targów klienci odwiedzający stoisko Sky poznają ofertę, na którą składają się domy o powierzchni od 76 do 79 mkw. z tarasami na dachu o pow. do 20 mkw. Ponadto dostępne jest pięć ponad stumetrowych domów z prywatnymi ogrodami. - Zakończenie pierwszego etapu planujemy na wiosnę 2020. W późniejszych etapach ofertę uzupełnią lokale od 76 do 100 mkw. – zaznacza Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments. Fakt, że Podolany jako część Poznania są chętnie zamieszkiwane może potwierdzić EBF Development, którego stoisko targowe z edycji na edycję zawsze przyciąga mnóstwo gości. Uruchomienie sprzedaży budynku nr 8 Reduty Nowe Podolany przy Jasielskiej nastąpiło już z końcem ubiegłego roku. - Właśnie na wiosennych targach poznaniacy będą mogli oficjalnie zapoznać z ofertą lokali od dwu- do nawet pięciopokojowych, o pow. od 42 do 85 mkw. – informuje Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.


Marka dewelopera to magnes

Dla gości, którzy w weekend 2-3 marca odwiedzą halę targową obok wielu aspektów, liczy się marka dewelopera. Agrobex, obchodzący w tym roku 30-lecie swojej działalności, gwarantuje szeroką i zróżnicowaną ofertę, zarówno pod względem lokalizacji poszczególnych inwestycji, jak i proponowanych metraży. – Potencjalnym klientom prezentujemy mieszkania w Poznaniu, na osiedlach Nowe Żegrze i Wilczak 20. W przypadku przedmieść czy powiatu mówimy o projekcie Radosna III w Zalasewie oraz Zielonych Pobiedziskach. Naszą ofertę uzupełnia Osiedle Słoneczne w Szamotułach – podkreśla Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Sukcesywnie, od 2012 roku przy ul. Meissnera 2 w Poznaniu rozkwita osiedle Nowe Ogrody. Grupa Proxin Investment oferuje mieszkania o powierzchni 27 - 104 mkw. oraz lokale usługowe. W planach jest dalszy rozwój osiedla, ruszamy ze sprzedażą V etapu gdzie mamy duży wybór mieszkań również z tarasami i ogródkami – A to wiąże się z niespodziankami dla naszych gości targowych – zapowiada Marlena Zapalska, prezes spółki Nowe Ogrody.

 

Wydarzenie, które będzie miało miejsce 2 i 3 marca na MTP to także okazja, aby przyjrzeć się propozycjom znanych już na wielkopolskim rynku firm: Greenbud Development i Grupa Partner. Pierwszy z wymienionych deweloperów sprzedaje kolejne domy w ramach III etapu popularnego osiedla Zielone Rabowice II. Grupa Partner zaprezentuje Nadolnik Compact Apartments, kompleks zarówno dla klientów indywidualnych, jak i tych, którzy traktują zakup lokalu jako inwestycję pod wynajem. – Osoby marzące o mieszkaniu w Poznaniu blisko przyrody, dostrzegą zarówno Przystań Warta, jak i Leonarda 8. Oba osiedla mają kameralny charakter – podsumowuje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.


Odwiedzający będą mieć do dyspozycji strefę seminariów. Tam będzie także możliwość dyskusji z ekspertami i wymiany doświadczeń związanych z nieruchomościami, czy zdolnością kredytową. W dniach 2 i 3 marca drzwi MTP będą otwarte dla zwiedzających od godz. 10.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­