Pozytywna koniunktura na rynku nieruchomości trwa. Popyt na nowe mieszkania i domy nie słabnie. Dowodem są tłumy, które odwiedziły Targi Mieszkań i Domów w miniony weekend. Podczas mieszkaniowego wydarzenia odbyło się wiele premier inwestycyjnych. Wśród nowości pojawiły się Enklawa Winogrady, Leonarda 8, Tumsky Residence czy Nova Łacina.


Po raz pierwszy w tym roku, 2 i 3 marca, hala MTP w Poznaniu zapełniła się gośćmi targowymi, którzy chcieli przyjrzeć się ofercie mieszkaniowej. A tej nie brakowało, bowiem w wydarzeniu wzięło udział ponad 140 wystawców. Propozycje zaprezentowane przez deweloperów były niezwykle zróżnicowane. – Targi mieszkaniowe to dobra okazja, by w jednym miejscu i czasie porównać większość projektów deweloperskich i, dzięki niepisanej tradycji, wytargować korzystniejszą cenę – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

 

Premiery targowe

Aktywność deweloperów na poznańskim rynku nie słabnie. Dowodem na to są liczne nowości, które debiuty miały miejsce podczas TMiD. Wśród nich Enklawa Winogrady, inwestycja powstająca u zbiegu ulic Czarna Rola i Pasterskiej. Na osiedle złożą się trzy budynki wielorodzinne, łącznie 120 lokali o zróżnicowanej powierzchni od 33 do 126 mkw. Planowany termin realizacji przypada na IV kwartał 2020 roku. W innej części Poznania, na Winiarach powstaje Leonarda 8, kameralny budynek, w ramach którego zaprojektowano 9 mieszkań, w tym dwupoziomowe apartamenty o powierzchni od 42 do 96 mkw. Inwestor równocześnie prowadzi jeszcze dwa projekty – kompleks Nadolnik Compact Apartments oraz Przystań Warta, gdzie zaaranżowano dwa apartamenty i 6 mieszkań z widokiem na Wartę. Na poznańskich Jeżycach wśród premier można było odnotować V etap Nowych Ogrodów. Projekt zakłada wybudowanie 130 lokali o metrażach wahających się od 27 do 103 mkw oraz 8 lokali usługowych. Zgodnie z planem w IV kwartale 2020 r. klucze do mieszkań otrzymają przyszli właściciele. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Rodzinne Podolany, gdzie Sky Investments do sprzedaży wprowadził pięć domów o powierzchni od 100 do 105 mkw z prywatnymi ogrodami oraz 24 lokale (76-79 mkw) z przestronnymi tarasami na dachu. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na wiosnę 2020 roku. Swoją premierę miały również projekt dewelopera Dom-Eko oraz Nova Łacina realizaowana przez Grupę Inwest. Pierwsza inwestycja, powstająca na Ostrowie Tumskim to kameralny budynek z 44 mieszkaniami, od kawalerek po czteropokojowe lokale mieszkalne o powierzchni od 25 do 95 mkw. Z kolei Nova Łacina przy Niemena 5 to 110 mieszkań o metrażach wahających między 32 a 93 mkw.

 

Mieszkaniowe wydarzenie było idealną okazją, by przyjrzeć się ofertom znanych i cenionych deweloperów na poznańskim rynku, a wśród nich Agrobex. Firma, obchodząca w ubiegłym roku 30-lecie swojej działalności, przedstawiła zarówno projekty realizowane w sercu wielkopolski, jak i w powiecie poznańskim. – Wśród naszych propozycji znalazły się inwestycje Nowe Żegrze i Wilczak 20 w Poznaniu oraz, poza granicami miasta, Radosna III w Zalasewie, Osiedle Słoneczne w Szamotułach i Zielone Pobiedziska – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Podczas Targów Mieszkań i Domów swoją ofertę zaprezentował również EBF Developement – deweloper od lat realizujący inwestycje w Poznaniu, m.in osiedle Reduta Nowe Podolany. – Goście targowi mogli zapoznać się z mieszkaniami realizowanymi w ramach 7 i 8 budynku, w tym lokali o zróżnicowanym metrażu, od 41 do 85 mkw. – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

 

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas mieszkaniowego wydarzenia nie brakowało również seminariów przygotowanych przez organizatorów, jak i porad, które zapewnili członkowie poznańskiego oddziału PZFD


Na nowo pod Poznaniem

Jak przystało na Targi Mieszkań i Domów, oferta przedstawiona przez deweloperów była różnorodna. Goście zapoznali się z projektami realizowanymi w administracyjnej granicy Poznania, jak i na obrzeżach miasta, gdzie ucieka coraz więcej rodzin. Sporo buduje się we wschodniej części przedmieść Poznania. W Rabowicach powstaje kolejny etap osiedla Zielone Rabowice II, w ramach którego w sprzedaży znajdują się domy bliźniacze realizowane przez Greenbud Development. Natomiast w Gowarzewie realizowana jest inwestycja 4 Pory Roku. Tutaj Global GT projekt podzielił na kilka etapów. Pierwszy z nich zakłada wzniesienie 12 domów w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej o powierzchni 88,18 oraz 89,25 mkw. Zgodnie z harmonogramem osiedle zostanie przekazane w ręce mieszkańców na przełomie III i IV kwartału 2019 roku.

 

Jeszcze więcej nowości deweloperskich…

Literacka, Bosa, Sielska, Złotnicka/Koszalińska – to ulice w Poznaniu, które również zaczynają tętnić życiem. Wszystko za sprawą aktywności deweloperów. Osiedle Przy Jeziorach w rejonie Kiekrza to zabudowa bliźniacza, gdzie w pierwszym etapie powstanie 12 domów o metrażach 109 mkw - 112 mkw. Z kolei między Górczynem i Grunwaldem powstają dwie inwestycje Quadro Development – Bosa 7 i Sielska 14. Duże zainteresowanie spowodowało, że w ofercie pozostały ostatnie wolne lokale. Nietypowy i oryginalny projekt pojawił się też na Strzeszynie. Nowy Strzeszyn przy ulicy Literackiej to realizacja mieszkań, które przy zachowaniu standardowych dla lokalu powierzchni spełniają wszystkie funkcje domu. Obecnie trwa budowa pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego powstanie 36 mieszkań o powierzchni od 31 do 100 mkw. Klucze do pierwszych lokali zostaną przekazane już w III kwartale bieżącego roku.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­