Rynek najmu w Poznaniu wciąż się dynamicznie rozwija. Wiele osób posiadających nadwyżkę kapitału, decyduje się na lokowanie oszczędności właśnie w nieruchomości. Jest to decyzja, która zawsze się opłaca, szczególnie w większych miastach, które posiadają uczelnie wyższe.


Wybierając lokal, który będzie przeznaczony na wynajem, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest lokalizacja, która powinna zapewnić nie tylko bogate zaplecze usługowo-handlowe, ale przede wszystkim dobre zaplecze edukacyjne oraz komunikacyjne. Funkcjonalny układ pomieszczeń to drugi czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Ważne są także koszty okołotransakcyjne: związane ze sporządzeniem aktów notarialnych, uruchomieniem oraz obsługą kredytu. Inwestycja, przy optymalnym rozwiązaniu finansowym, spłaci się już po 15 latach.


Deweloper Home Focus, prowadzący rewitalizację kamienicy przy ulicy Garbary 31 w Poznaniu, posiada w ofercie mieszkania już od 25,39 mkw. Inwestor oferuje kawalerki w atrakcyjnych cenach. Dla wygody przyszłych mieszkańców w kamienicy znajdzie się winda, rowerowania oraz komórki lokatorskie.


Rynek najmu w stolicy Wielkopolski jest ciągle chłonny. Dlaczego? Wynika to między innymi z tego, że w Poznaniu przebywa ponad 100 tysięcy studentów, a większość z nich nie decyduje się na pokój w akademiku. Znalezienie najemcy na funkcjonalnie zaprojektowaną kawalerkę lub mieszkanie 2 pokojowe nie jest trudne. Szczególnie gdy inwestycja znajduje się w sercu miasta.


Atutem kamienicy, na który zwrócili uwagę dotychczasowi klienci z pewnością jest dobra lokalizacja. Uczelnie wyższe, tereny rekreacyjne i zielone (w tym Wartostrada), placówki kulturalne, galerie handlowe oraz doskonała komunikacja – te wszystkie elementy są w zasięgu ręki.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­