Coraz większe postępy na budowie trzeciego etapu osiedla domów w podpoznańskich Rabowicach. Aktualnie trwa murowanie ścian parteru w poszczególnych lokalach. Jednocześnie budowlańcy pracują nad etapem drugim.


Inwestycja domów bliźniaczych o nazwie Zielone Rabowice II jest kontynuacją osiedla Zielone Rabowice, cieszącego się dużym zainteresowaniem na wielkopolskim rynku nieruchomości. W I etapie gotowych jest 36 lokali bliźniaczych, o metrażach 75 i 90 m kw. (typ A i B). Kończone są tarasy z kostki, a w najbliższym czasie będzie przygotowywana pierwsza z alejek wewnątrz osiedla, prowadząca do poszczególnych domów. Nastąpi także odebranie kluczy przez klientów.


Natomiast w drugim i trzecim etapie są budowane 24 domy bliźniacze dwulokalowe (łącznie 48 dwupoziomowych mieszkań z ogrodami), każdy z osobnym wejściem. W II etapie zakończono murowanie ścian nośnych i działowych, trwa montaż pokrycia dachowego, a w najbliższych tygodniach zostanie wstawiona stolarka okienna. Dotyczy to wszystkich 20 lokali o powierzchni 75 m kw. W następnych 28 lokalach (do wyboru powierzchnie 75 i 83 m kw.), tworzących trzeci etap pracownicy budowlani murują ściany parteru. – Prace przebiegają według ustalonego harmonogramu, a naszych planów nie pokrzyżowała nawet pogoda, w tym opady deszczu, śniegu i minusowe temperatury – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development.


Aktualnie większość lokali z trzech etapów osiedla znalazła swoich nabywców. W sprzedaży są domy 83 m kw., dające duże możliwości w kwestii aranżacji. Wybierając swój dom, klient może podjąć decyzję, czy kuchnia ma być osobno wydzielona, czy połączona z salonem. Pracownicy biura Greenbud zwracają też uwagę na opcję wydzielenia osobnego pokoju obok salonu, pełniącego chociażby funkcję sypialni, czy domowego gabinetu do pracy. Na parterze do wyboru są dwa układy pomieszczeń, tj. z dwiema lub trzema sypialniami. – Ponadto większość naszych klientów w ciekawy sposób przygotuje poddasze z oknem – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel.


Inwestycja powstaje w lokalizacji dogodnej dla przyszłych mieszkańców. Rabowice to niewielka miejscowość położona w gminie Swarzędz, około 8 km od Poznania. Do tego miasta można dojechać autem, ale także szynobusem, zostawiając uprzednio swój pojazd na parkingu przy stacji Swarzędz. Gmina została bowiem zaangażowana w działający już projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­