Wybierając dom czy mieszkanie, wybieramy swoją przyszłość. Inwestujemy w bezpieczeństwo, komfort i wygodę wszystkich domowników na kolejne lata. Dla młodych rodzin poza ceną czy dogodną lokalizacją istotnych jest kilka czynników. Bliskość żłobka, przedszkola czy szkoły podstawowej. Plac zabaw – im bliżej domu tym lepiej. A także funkcjonalnie rozplanowana przestrzeń, tak by pociecha miała swój własny kąt.


Dom jest dla każdego bardzo istotnym miejscem – to tutaj spędzamy większość wolnego czasu, odpoczywamy, zbieramy siły czy spotykamy się z najbliższymi. To także przestrzeń, gdzie nasze dzieci czują się najlepiej. Warto więc dać im pokój, który urządzą po swojemu, i w którym będą decydowały o półce na misie, klocki, miejscu na wózki dla lalek czy samochody. – Przygotowując projekty domów na Osiedlu przy Jeziorach zadbaliśmy o to, by każdy członek rodziny miał swój pokój, dlatego dajemy dużą swobodę aranżacyjną np. możliwość zamiany garderoby na dodatkową sypialnię dla dziecka czy pokój dla nastolatka – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Z myślą o dużej rodzinie również Inwestycje Hryniewicz.pl przygotowały projekty przestronnych, 95-metrowych mieszkań. – Dąbrówka to podpoznańska miejscowość chętnie wybierana przez rodziny, dlatego w naszej ofercie są też większe lokale - jedno i dwupoziomowe, które z pewnością spełnią ich wymagania – podkreśla Piotr Hryniewicz z firmy Inwestycje Hryniewicz.pl


Osiedlowe place zabaw

Miejsce dedykowane dzieciom to kwestia, o którą często pytają młode rodziny. Plac zabaw w pobliżu inwestycji deweloperskiej dziś jest już niemal standardem. – Zależy nam, aby jako firma, dawać od siebie jak najwięcej, aranżując miejsca czy kreując wydarzenia nie tylko na rzecz najmłodszych, ale również całej lokalnej społeczności. Na przygotowywanych przez nas osiedlach zawsze znajdujemy miejsce na plac zabaw. Uważamy, że jest to niezbędny element dla rodzin, bowiem pociechy mogą bezpiecznie bawić się niedaleko domu, pod okiem rodziców. Często też stawiamy na przestrzenie do ćwiczeń dla rodziców, jak np. na osiedlu Władysława Zamoyskiego w Zalasewie – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex. Deweloperzy stawiają na bezpieczną zabawę. Wydzielone miejsce dla najmłodszych przygotowują zgodnie z szeregiem norm i obowiązujących warunków. – Plac zabaw, jako ważny element małej architektury, zaprojektowaliśmy z wielką dbałością o każdy detal. Zabawki na nim umieszczone posiadają specjalne atesty – zaznacza Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Większe osiedla to często więcej przestrzeni wspólnych, które można zaaranżować w sposób przyjazny dla maluchów. Część z inwestorów decyduje się wówczas na dwa place zabaw. Tak było w przypadku firmy EBF Development. – Z myślą o mieszkańcach posiadających lub planujących dzieci przygotowaliśmy dwa place zabaw. Jest to przestrzeń, która wpływa również na sąsiedzką integrację, zawiązanie nowych znajomości, poznanie sąsiadów – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Ciekawym rozwiązaniem może pochwalić się także KM Building. Deweloper na Osiedlu Słonecznym w Brodowie przygotował plac zabaw o powierzchni blisko 250 mkw. – Stworzyliśmy specjalną, przestronną strefę dla dzieci, dostosowaną zarówno dla najmłodszych, jak i starszaków – zauważa Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Miejsce rekreacji stanie na nowopowstającym osiedlu Rodzinne Podolany. – Zagospodarowanie terenu pozwala na zaplanowanie zielonej przestrzeni do zabaw. Przygotujemy więc nie tylko domy z przestronnymi tarasami i ogrodami, ale także zapewnimy miejsce na wspólne zabawy najmłodszych sąsiadów – mówi Agnieszka Jałoszyńska z firmy Sky Investments. Deweloperzy udogodnienia w postaci miejsca zabaw dla dzieci zapewniają nie tylko w Poznaniu, ale i w okolicy. W inwestycji Nowa Murowana powstanie plac zabaw. Dodatkowy atut mieszkania w Murowanej Goślinie to bogate zaplecze edukacyjne. Znajduje się tutaj 12 żłobków, przedszkoli oraz punktów przedszkolnych, 5 szkół podstawowych i 2 gimnazja, a także Zespół Szkół, w którego skład wchodzą technikum i szkoła zawodowa. Również deweloper Poz Inwest, realizujący Osiedle Zacisze, planuje zaaranżowanie przestrzeni rekreacyjnej dla najmłodszych mieszkańców osiedla – Powstanie plac zabaw. Zadbamy również o drogi wewnętrzne i oświetlenie – wskazuje Elżbieta Sobierajska z biura Poz Inwest.


Blisko szkoły i przedszkola

Poszukiwanie mieszkania i domu to także poszukiwanie dogodnej lokalizacji. Klientom zależ na pełnym zapleczu handlowo-usługowym oraz dostępności placówek edukacyjnych, gdzie pociechy będą się kształcić przez kilka lat. Deweloperzy starają się spełniać te oczekiwania. Przykładem są projekty Bosa 7 i Sielska 14 na Górczynie. – Tutaj mieszkańców dosłownie kilka kroków dzieli od żłobka, przedszkola (jednego z najlepszych w Poznaniu) oraz szkoły podstawowej – dodaje Marek Smogór, prezes Bosej 7 i Sielskiej 14. Dobrym zapleczem edukacyjnym mogą poszczycić się gminy ościenne Poznania, np. gmina Swarzędz. Osiedle Zielone Rabowice II powstaje niemalże w sąsiedztwie Zalasewa i Swarzędza, gdzie znajduje się pełne zaplecze edukacyjne. – Planując budowę osiedla zwracaliśmy uwagę na bliskość zaplecza edukacyjnego. Już jesienią w Rabowicach będzie funkcjonować przedszkole i żłobek "Misiaki". Nasi klienci to w większości młode rodziny, którym takiego udogodnienie jest niezbędne – zaznacza Kinga Błaszkowiak, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Greenbud Development. Rozwijają się też Tulce. Przyszli mieszkańcy, budowanego przez dewelopera Kos-Dom, Osiedla Ziołowego, na wyciągnięcie ręki mają kompleks szkolny dla uczniów na różnym szczeblu edukacji. – To z pewnością duży atut dla rodzin z dziećmi, bowiem niewiele czasu zajmie odprowadzenie pociech do szkoły – zauważa Jan Kaczmarek, przedstawiciel firmy Kos-Dom.

 

Natomiast rodziny posiadające starsze dzieci z pewnością docenią projekt Leonarda 8. Inwestycja zlokalizowana na poznańskich Winiarach, tuż przy ul. Piątkowskiej otoczona jest uczelniami wyższymi. – Z ulicy Leonarda łatwo dostać się do Uniwersytetu Przyrodniczego czy tramwajem na Morasko, gdzie mieści się cały kompleks uczelni UAM – podkreśla Michał Wawrzyniak z marki DRN Concept Deweloper. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Enklawy Winogrady. – Niedaleko budowanego przez nas osiedla znajdują się placówki edukacyjne, a konkretnie: Szkoła Podstawowa nr 65 im. F. Żwirki i S. Wigury, pod adresem Osiedle Kosmonautów 111, Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na Osiedlu Przyjaźni 127, czy Gimnazjum nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego, Osiedle Przyjaźni 136. Dodatkową atrakcją będzie nowa pływalnia, której budowę na Winogradach już zaplanowano – informuje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­