Współcześnie coraz mniej Polaków odkłada pieniądze na lokacie, wychodząc z założenia, że nie są one źródłem realnych dochodów. Wybór ulokowania wolnych środków pada więc na zakup nieruchomości. Mieszkanie, którego przeznaczeniem jest wynajem to stały i pewny zysk. Szczególnie gdy inwestycja realizowana jest w ciekawej lokalizacji.


Dlaczego inwestowanie w branżę deweloperską jest obecnie tak popularne? Jednym z powodów są utrzymujące się już od kilku lat historycznie niskie stopy procentowe oraz ogromny wybór lokali mieszkalnych - W ubiegłym roku prawdopodobnie do użytku zostało oddanych ok. 110 tys. mieszkań, najwięcej od 2008 roku. Nie inaczej jest w roku bieżącym i 2020 roku.

 

Deweloper w przypadku tej inwestycji postawił duży nacisk na mieszkania o bardziej kompaktowych metrażach. W sprzedaży dostępne są lokale o powierzchni od 25 do 56 mkw. Wśród nich są kawalerki oraz mieszkania 2- i 3- pokojowe. 

 

- Co warte zaznaczenia, część Klientów stanowią rodzice świeżo upieczonych studentów, którzy wychodzą z założenia, że korzystniejszy od najmu jest zakup niewielkiego mieszkania, ponieważ wysokość miesięcznej raty będzie porównywalna z kwotą, jaką trzeba zapłacić za wynajem. Kolejnym ważnym argumentem dla inwestorów w tym rodziców jest znana i ceniona lokalizacja kamienicy – Garbary31 położone jest w samym sercu Poznania, blisko przystanków tramwajowych, autobusowych, sklepów czy placówek kulturalno – rozrywkowych. O wyborze lokalu pod inwestycję decydują też tereny zielone i rekreacyjne. Ich bliskość pozwala na spacery, przejażdżki rowerowe czy poranny jogging – Inwestycja oddalona jest od Wartostrady oraz Skweru Łukasiewicza o zaledwie klika minut. Każdy kto lubi aktywność ma więc na wyciągnięcie ręki trasy rowerowe czy spacerowe.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­