Zakup nowego domu czy mieszkania to następstwo optymalnego wyboru. Suma korzyści, która zadowala nie tylko dorosłych, ale również najmłodszych mieszkańców. Gwarancja udogodnień i atrakcji dla dzieci to ważny argument dla rodziców i równie istotny dla deweloperów.


Kompleksowość. To słowo klucz w ostatnich latach w kontekście projektów deweloperskich. Tworząc osiedla zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach, inwestorzy starają się dbać o wszelkie udogodnienia dla mieszkańców. Obok domów i mieszkań powstają bezpieczne alejki wewnętrzne, otwarte siłownie, czy place zabaw. Są także konkursy, zawody sportowe czy atrakcyjne eventy. Kończy się zasada – „sprzedać i zapomnieć”. Czas na usługi posprzedażowe, na jeszcze lepsze lokalizacje inwestycji. Czas na działania, które doceni każdy mieszkaniec i w formie poczty pantoflowej przekaże potencjalnym klientom.


Szkoła dwa kroki od domu

Klienci szukają lokalizacji dla swoich mieszkań z pełnym zapleczem handlowo-usługowe i dostępnością placówek edukacyjnych, gdzie będą kształcić się ich pociechy. Deweloperzy chcą spełnić te oczekiwania. Przykładem może być osiedle Red Park na poznańskim Dębcu. Kilka kroków dzieli mieszkańców od Galerii Dębiec ze sklepem spożywczym, Kinder Parkiem, czy siłownią. – Świetnie czują się u nas młode rodziny. - zauważa Roma Peczyńska., dyrektor e-marketingu w RED Development – W bezpośredniej bliskości znajduje się aż 9 przedszkoli, szkoły dla uczniów na różnym szczeblu edukacji oraz przychodnie i lokalny, najtańszy w Poznaniu rynek.

 

Dobrym zapleczem edukacyjnym wyróżniają się gminy ościenne Poznania. Leśna Aleja to nowy projekt na mapie Zalasewa. Przy ul. Astronomicznej powstanie 14 domów szeregowych, a już gotowe są: żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa. Rozwija się gmina Komorniki. Deweloper Sky Investments realizuje inwestycję Rodzinne Komorniki. - Wybraliśmy lokalizację blisko żłobka, przedszkola i szkoły. Rodzina może wybrać się do Wielkopolskiego Parku Narodowego – mówi Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.


Plac zabaw standardem

Kompleksowość osiedli w ujęciu atrakcji dla najmłodszych mieszkańców to od wielu lat ważny element w działalności spółki Agrobex. Każda inwestycja tego dewelopera posiada wiele udogodnień dla dzieci, a to nie wszystko - Zależy nam, aby jako firma, dawać od siebie jak najwięcej, aranżując miejsca czy kreując wydarzenia nie tylko na rzecz najmłodszych, ale również całej lokalnej społeczności. Nasze osiedla posiadają duże, atrakcyjne place zabaw czy otwarte siłownie. Ponadto jesteśmy organizatorem wielu imprez skierowanych do dzieci i rodzin. Kulturalnych, sportowych, czy jak ostatnio, związanych z Dniem Dziecka. - mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

 

Rodziny z dziećmi kochają place zabaw i wszelkie miejsca rekreacji, a takich na osiedlu Leśna Polana w podpoznańskim Dopiewcu nie brakuje. Ponadto rozpoczęły się prace przy ul. Jesionowej, gdzie powstanie trakt spacerowo-rekreacyjny. – Przygotujemy w najbliższym czasie pełen kompleks atrakcji dla całych rodzin – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. - Powstaną urządzenia dla dzieci w wieku 1-4 lat i osobne atrakcje dla starszych tzn. od 3-8 lat, natomiast dla najstarszych planowany jest zestaw drążków typu „Street Workout” – dodaje. O rodzinny charakter osiedli dba KM Building. – Na osiedlu Rodzinny Zakątek w Błażejewku koło Kórnika i Osiedlu Słonecznym w Brodowie przygotowaliśmy bogato wyposażone place zabaw. Mali mieszkańcy odpoczywają obok domu – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W II etapie Os. Słonecznego powstanie boisko wielofunkcyjne, a na os. Rodzinny Zakątek w planach jest także powiększenie strefy sportowo rekreacyjnej.

 

Dla najmłodszych mieszkańców deweloper Ekonbud- Fadom wybudował dwa place zabaw na osiedlu Reduta Nowe Podolany w Poznaniu. – Spora część mieszkańców to rodziny z dziećmi. Najmłodsi uwielbiają stworzone przez nas miejsca do codziennych zabaw – informuje Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Plac zabaw to standard w Młynie nad Cybiną, na poznańskim Zielińcu. – Budynek Młyna ma dwa skrzydła wyznaczające wewnętrzny dziedziniec – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.


Integracja wokół osiedla

Deweloperzy dbają o to, aby osiedla kompleksowo się rozwijały, a wraz z nimi place zabaw, miejsca rekreacji. Wartością dodaną jest zaangażowanie w życie mieszkańców. – Chcemy się przyczynić do integracji wśród mieszkańców naszego oraz sąsiadujących z nami osiedli. Wspólnie z mieszkańcami przygotowaliśmy piknik sąsiedzki, a w czerwcu wspólnie przywitaliśmy lato wśród licznych atrakcji - informuje Marlena Zalapska, prezes spółki Proxin Ogrody, realizującej osiedle Nowe Ogrody przy ulicy Meissnera 2 w Poznaniu. Ponadto, są gotowe 2 place zabaw, a tuż obok – przychodnia i liczne tereny zielone, idealne dla rodzin. Także Greenbud Development, budujący Zielone Rabowice II (koło Swarzędza), wspiera lokalne wydarzenia. – Zostaliśmy sponsorem organizowanego w czerwcu Dnia Dziecka w Rabowicach, jesteśmy też partnerem Dni Swarzędza – zastrzega Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development.


Solidnie wykonane, funkcjonalne mieszkanie w działalności dewelopera wciąż jest najważniejsze, jednak warto pamiętać o wszelkich elementach stanowiących wartość dodaną. Mieszkańcy osiedli zwracają uwagę na szereg różnych elementów.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­