Rozpoczęto już prace budowlane na inwestycji przy ulicach: Czarna Rola i Pasterskiej na poznańskich Winogradach. Powstanie tutaj osiedle Enklawa Winogrady, złożone z trzech budynków wielorodzinnych.


Postępy z dnia na dzień

Budowa trwa jednocześnie na niemal całym placu budowy. Budowlańcy wykopali fundamenty pod wszystkie budynki, oznaczone literami A, B i C, przygotowali pierwsze ściany w podziemnej hali garażowej. Wykonywane są podciągi, szalowanie i zbrojenia. W budynku A jest murowana klatka schodowa. Natomiast w budynku B, oprócz wykopów pod fundamenty, nastąpiło wylanie stóp fundamentowych. W tej samej części inwestycji, w następnych tygodniach pracownicy postawią ściany i słupy hali garażowej, zrobią zasypkę niższej części. Zostanie wykonana także droga wjazdowa na osiedle. – Trzymamy się ściśle harmonogramu prac. Postępy są zauważalne gołym okiem i z pewnością tak będzie także w następnych tygodniach, tym bardziej, że przed nami część roku, która wręcz sprzyja przyspieszeniu niektórych zadań na budowie – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.


Standard wyróżnia

W ramach trwającej inwestycji, zostaną przygotowane trzy budynki wielorodzinne. Najbardziej kameralny - A, z trzema kondygnacjami, będzie liczył 18 mieszkań. W pięciokondygnacyjnych budynkach B i C znajdzie się po 51 lokali. - Stawiamy na zróżnicowane metraże oraz projekty, ale wszystkim klientom proponujemy wysoki standard wykończenia zarówno mieszkań, jak i całego osiedla – podkreśla Krystian Cebulski. Mieszkańcy przechodząc przez części wspólne każdego budynku zauważą, że podłogi tworzą duże, szare płytki, nawiązujące do stylu loftowego. Na każdym poziomie, przy przejściach z klatki schodowej do korytarza, znajdzie się tablica z informacją dotyczącą budynku, piętra, a także numerów mieszkań. Inwestor osiedla zastosuje także rzadko spotykane rozwiązanie przy wejściach do poszczególnych lokali. Ościeżnica, szersza niż w wymiarze standardowym, sięga od podłogi aż do sufitu, spajając te przestrzenie. Dodatkowo znajdą się na niej takie elementy, jak: przycisk dzwonkowy, czy podświetlony numer.


Kompleksowe osiedle i dobra lokalizacja

Dopełnieniem inwestycji i jej estetyki będzie przygotowanie całej infrastruktury. Alejki wewnętrzne, zielony dziedziniec z ławkami, plac zabaw dla dzieci i aż 3 rowerownie to elementy, które zapewnia deweloper. Do dyspozycji będą 134 miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych. Osiedle powstaje na poznańskich Winogradach, u zbiegu ulic Czarnej Roli i Pasterskiej. W pobliżu znajduje się pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne i, co równie ważne, Park Cytadela, do którego mieszkańcy dojadą rowerem w niecały kwadrans. Z okolicy osiedla można w kilka minut dotrzeć spacerem do Parku Gagarina. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2020.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­